Černobiļas meža ugunsgrēks pietuvojies bijušajai atomelektrostacijai

4 komentāri
Černobiļas meža ugunsgrēks pietuvojies bijušajai atomelektrostacijai
AFP / SCANPIX

Meža ugunsgrēks, kas aprīļa sākumā izcēlās Ukrainas ziemeļos, pietuvojies bijušajai Černobiļas atomelektrostacijai. Kā vēsta raidorganizācija “BBC”, ugunsgrēks šobrīd atrodas aptuveni piecu kilometru attālumā no pamestās atomelektrostacijas.

Iepriekš jau vēstīts, ka ugunsgrēks izcēlās 4.aprīlī, kad kāds vīrietis netālu no aizliegtās zonas ap Černobiļu aizdedzināja pērno zāli.

Tiek ziņots, ka notikuma vietā strādā vairāk nekā 300 ugunsdzēsēju, tāpat ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti helikopteri un lidmašīnas. Šobrīd ugunsgrēku ierobežot nav izdevies, aģentūrai AP norādīja Aizliegtās zonas vadības darba grupas vadītāja.

Foto: EPA / SCANPIX

Saistībā ar notikušo Ukrainas valsts ekoloģiskās inspekcijas dienesta vadītājs Jegors Firsovs 5. aprīlī sociālajā tīklā “Facebook” pauda bažas par to, ka ugunsgrēka apkārtnē radiācijas līmenis paaugstinājies virs normas.

Valdības amatpersonas vēlāk noraidīja Firsova teikto un norādīja, ka radiācija līmenis apgabalā ir ”normas robežās”. Arī pats Firsovs vēlāk atsauca sevis teikto.

Mežā pie AES ugunsgrēki izceļas regulāri.

Černobiļas AES katastrofa 1986. gada 26. aprīlī ir lielākais civilās kodolenerģētikas negadījums.

Eksplozijā notikuma vietā gāja bojā 30 cilvēki, bet simtiem cilvēku miruši vēlāk radiācijas izraisītu slimību dēļ. Precīzs upuru skaits nav noteikts. Toreizējās padomju varasiestādes sākotnēji mēģināja slēpt kodolkatastrofas mērogus.

30 kilometru rādiusā ap AES tika evakuēti 350 tūkstoši cilvēku, šajā zonā joprojām nav ļauts dzīvot. Taču aptuveni 200 cilvēki, neņemot vērā oficiālo aizliegumu, ir atgriezušies šajā zonā.

Lasi arī Pastaiga pa ”mirušo pilsētu” jeb latvieši Černobiļā