Černobiļas apkārtnē dzīvojošie joprojām ēd radioaktīvu pārtiku

Komentāri
Černobiļas apkārtnē dzīvojošie joprojām ēd radioaktīvu pārtiku
FOTO: SCANPIX

Vēl 30 gadus pēc Černobiļas kodolkatastrofas radioaktīvā piesārņojuma līmenis apkārtnē saglabājas augsts un cilvēki turpina patērēt pārtiku ar bīstami lielu radioaktīvo vielu saturu, tā secināts vides aktīvistu Greenpeace pētījumā.

Zinātnieki atklājuši, ka piesārņotajās teritorijās atsevišķās pārtikas izejvielās, piemēram, labībā, radiācijas līmenis ir pat pieaudzis.

Tas skar aptuveni piecus miljonus šajā reģionā dzīvojošo cilvēku, arī tūkstošiem bērnu, kuri dzimuši vairākus gadus pēc katastrofas.

Turklāt ēdieni no šīm izejvielām atrodami tirdzniecībā arī citviet – Ukrainā, Baltkrievijā un Krievijā. Augsts radiācijas līmenis atklāts arī citos ikdienā ierastos produktos, piemēram, pienā, ogās un sēnēs.

Zinātnieku atklāto Greenpeace skaidro ar krasu finansējuma samazināšanu katastrofas seku novēršanai.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl