Centrālāfrikā nogalināto žurnālistu darba devēji netic vietējo amatpersonu versijai par notikušo

0 Komentāru

Šonedēļ mīklainos apstākļos Centrālāfrikas Republikā nogalināti trīs krievu žurnālisti. Viņi šajā nabadzīgajā un nestabilajā valstī izmeklējuši Krievijas algotņu darbību un Kremļa intereses. Vietējās amatpersonas slepkavības saista ar mantkārīgiem nolūkiem, bet žurnālistu darba devēji šai versijai netic.

Nogalinātie ir žurnālists Orhans Džemals, operators Kirils Radčenko un režisors Aleksandrs Rastorgujevs. Visi trīs bijuši talantīgi profesionāļi ar plašu pieredzi, strādājot tā sauktajos karstajos punktos – karadarbības vietās, kur nereti uz spēles tiek likta pašu žurnālistu dzīvība.

Viņi žurnālistiskās organizācijas “Izmeklēšanas vadības centrs” uzdevumā bija devušies uz Centrālāfrikas Republiku, lai izmeklētu Krievijas militāro algotņu grupas “Vagner” darbību šajā valstī, par ko vēstījuši mediji.

“Vagner” grupa esot aktīva arī Sīrijā un Austrumukrainā un mācot vietējos karadarbībai. Tāpat žurnālistu redzeslokā bija Kremļa intereses šajā nabadzīgajā, bet ar dabas resursiem pārbagātajā valstī.

Pēc vietējo amatpersonu stāstītā, žurnālisti esot ceļojuši no Centrālāfrikas Republikas galvaspilsētas uz 400 kilometru attālo Bambari. Viņus apturējuši aptuveni 10 cilvēki turbānos, kuri runāja arābu valodā, un žurnālistus nošāva.

Vietējās amatpersonas pieļauj, ka slepkavības notikušas mantkārīgos nolūkos. Žurnālistiem bija līdzi vairāki tūkstoši dolāru skaidrā naudā un dārgas kameras. Ne visi gan šai versijai tic, un medijos tiek runāts, vai pie žurnālistu slepkavības vainojami nevarētu būt “Vagner” kareivji.

“Kādam uz turieni jādodas un jānoskaidro, kas notika. Es labprāt saņemtu vīzu un dotos uz Centrālāfrikas Republiku. Tā bija ļoti aizdomīga, demonstratīvā slepkavība. Pēdas netika slēptas, šoferis palicis dzīvs. Man tie izskatās pēc draudiem. Es neticu, ka viņu nogalināja musulmaņi,” norāda “Izmeklēšanas vadības centra” galvenais redaktors Andrejs Konjakins.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija izteikusi līdzjūtību nogalināto tuviniekiem un strādājot, lai atgādātu mājās žurnālistu mirstīgas atliekas.

0 Komentāru