Ceļotājs Kārlis Bardelis atgriežas okeāna viļņos

1 komentārs
Ceļotājs Kārlis Bardelis atgriežas okeāna viļņos
PUBLICITĀTES

Kāzas, pusdienas no maizes koka, konsultācijas atkritumu apsaimniekošanā un daudz viesmīlīgu cilvēku. To visu un vēl daudz jauku un neparastu lietu Klusā okeāna Hiva Oa salā pēdējo divu mēnešu laikā piedzīvojis ceļotājs no Latvijas – Kārlis Bardelis.

Latvietis airu laivā ceļo pāri Klusajam okeānam. Uzreiz pēc izkāpšanas no laivas Kārlis uz Hiva Oa salas piedzīvoja siltu sagaidīšanu. Vietējie Kārlim ātri atrada mājvietu. Sākotnēji viņš dzīvoja dziļāk salas iekšienē, kur viņš saimniekam palīdzēja sakopt apkārtni.

Kārlis bijis tik labs palīgs, ka saimnieks centās viņu pierunāt palikt uz salas un pat piedāvājis atvēlēt zemes stūrīti. Taču ceļotājs uz vietas nevar palikt.

Pēdējā laikā Kārlis dzīvo salas galvaspilsētā. Te viņš apskatīja pilsētu, nogaršoja maizes koka augli – uru. Arī šeit Kārļa palīdzība bijusi nepieciešama, bet nu jau vietējai pašvaldībai. “Pie vietējās pašvaldības apspriedām viņu atkritumu apsaimniekošanas problēmu, tā ir mana profesija,” piebilst Bardelis.

Pēc tam bija jāpiedalās vēl arī skumīgā pasākumā – vietējā krodziņa slēgšanā.

Ceļotājs viesojās vietējās skolās, kur stāstīja par sevi un savu ceļojumu. Izmantojot video zvanu, Kārlis viesojās ar Cēsu skolā, kur bērni seko līdzi viņa piedzīvojumiem.

Kārlis vienmēr atgādina, ka liela daļa šā ceļojuma ir veltīta bērniem. Akcijā ”Plecs” ikviens var piedalīties un ziedot bāreņiem, virtuāli ceļot kopā ar Kārli Bardeli.

Latviešu ceļotājs salā ir jau pavadījis teju divus mēnešus un jau pavisam drīz, februāra sākumā, plāno atkal kāpt laivā, taču tad viņš uzzināja, ka uz salas šajā nedēļas nogalē būs kāzas. “Biju īstenībā plānojis pirms, bet uzzināju, ka būs šādas milzīgas svinības, tad nolēmu pabūt vēl kādu laiciņu šeit.”

Laivu Kārlis ir notīrījis un nokrāsojis, lai varētu droši doties okeānā. Tieši drošības dēļ viņš ir arī nedaudz pamainījis ceļojuma maršrutu. Iepriekš bija plānots airēt uz Samoa salu, kas ir vairāk uz dienvidiem, taču nolemts turēties tieši uz rietumiem.

Kārlis Bardelis
pasaules apceļotājs

Samoa sala atrodas daudz bīstamākā reģionā šajos mēnešos, tāpēc, lai pieturētos pie labāka laika prognozes, labāka laika, tad nolēmu turēties tuvāk ekvatoram.

Okeāna ceļojums sākās Dienvidamerikā no Peru piekrastes, tagad Kārlis vēl neilgu laiku pirms izbraukšanas atrodas Hiva Oa salā un jau februāra sākumā dosies uz Tuvalu. Šī sala nav nemaz tik tuvu, līdz tai ir 4600 kilometru, Kārlis rēķina, ka jāairē būs vismaz trīs mēnešus.

Bardelis jau ir ceļojis daudzviet, katrā reizē izmantojot tikai savu muskuļu spēku. Virsmērķis visiem šiem ceļojumiem un okeānu šķērsošanai airu laivā ir Kārļa iecere apceļot pasauli, izmantojot tikai savu muskuļu spēku.

Nākamā Kārļa pieturvieta Tuvalu sala ir krietni mazāka nekā Hiva Oa. Tur gada laikā viesojas tikai 500 tūristu.