Ceļotājam Kārlim Bardelim veikts Covid-19 tests tālajā Belitungas salā

Pievienot komentāru
Ceļotājam Kārlim Bardelim veikts Covid-19 tests tālajā Belitungas salā
FACEBOOK / BORED OF BORDERS

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis ir pieveicis nu jau kārtējo posmu, vienatnē ceļojot airu laivā. Aizvadītais trīs mēnešus ilgušais posms Kārli veda pa vairākām Dienvidāzijas jūrām. Grūtajā ceļā Kārlim nācās agrāk papildināt pārtikas krājumus, kas izrādījās sarežģīts pasākums, jo arī tālajās Indonēzijas salās cilvēki baidās no ārvalstniekiem, kuri varot “atvest” koronavīrusu.

“Es esmu reāli jūrā, enkurs strādā, šeit ir dažu metru dziļums, tāpēc ka esmu netālu no krasta.” Kārlis skaidro, ka viņš atrodas Belitungas salas piekrastes ūdeņos. Parasti viņš atpūtas posmus pavadīja uz sauszemes, taču šoreiz tas nav iespējams.

“Tanī Selalu jūrā visu laiku bija pretstraume, un tur es pa mazam, mazam gabaliņam varēju gar piekrasti airēt,” stāsta ceļotājs.

Šajā ceļojuma maršruta attēlā redzams Kārļa lēnais un mokošais ceļš pret straumi airu laivā. Viņš norāda, ka sarežģīta bija ne tikai airēšana, bet arī atrast atbilstošu nakšņošanas vietu arī bija grūti, jo nepieciešams piestāt tā, lai laivu nakts laikā nenes pretēji iecerētajam maršrutam: “Katru nakti bija jāatrod kādā boja vai jāliek enkurs, jo pretējā gadījumā mani nestu atpakaļ pa nakti.”

Kopumā viss ceļš aizņēma 87 dienas, kad Kārlis nonācis jau Javas jūrā, nolēma piestāt Belitungas salā. Taču ceļojuma sarežģījumi ar to nebūt nebeidzās. Viņš atrada upes ieteku, kur viņam bija pirmais kontakts ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri, Kārli redzot, nebija sajūsmā: “Bļauj “korona”, “korona!”, tinies prom un tur bezmaz gribēja vilkt ar motorlaivu prom.”

Kārlim izdevās piestāt pie kādas bojas, tur viņš sagaidīja, līdz ieradās policija. Pēc ilgām sarunām palaida uz salas. Tur viņam veica Covid-19 testu. Kaut arī tests negatīvs, Kārli tik un tā nevēlējās laist dziļāk salā, taču, iesaistot Latvijas goda konsulu, Kārlim atļāva policijas pavadībā iepirkt pārtiku turpmākajam ceļam.

“Patiesībā ir tā, ka skriet man nav kur, Malaizija ir aizslēgta, un atslēga ir nolauzta.” Tagad Kārlis, gaidot Malaizijas atvēršanu, plāno pamazām airēt tās virzienā. Līdz nākamajam finišam ir atlicis ceļš, kas attālumā līdzinās no Rīgas līdz Stokholmai un atpakaļ. Kārlis atgādina, ka, ziedojot naudu un palīdzot bāreņiem, ikviens var piedalīties virtuālajā ceļojumā kopā ar Kārli akcijā ”Plecs” .

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā