Ceļā uz SKS startē NASA un “SpaceX” četru astronautu misija

0 Komentāru
Ceļā uz SKS startē NASA un “SpaceX” četru astronautu misija
AFP/SCANPIX

CNo Kanaveralas raga kosmodroma piektdien startējusi Īlona Maska komerciālā kosmosa uzņēmuma “SpaceX” nesējraķete “Falcon 9”, kam Zemes orbītā jānogādā kosmosa kuģis “Crew Dragon”, kurā atrodas četru astronautu komanda, kas dodas uz Starptautisko komisko staciju (SKS), ziņo ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Tā ir pirmā reize, kad vairākkārt izmantojamā raķete “Falcon 9” pēc veiksmīgas atgriešanās uz Zemes dodas atkārtotā lidojumā, lai orbītā nogādātu tur jau pabijušo daudzkārt izmantojamo kosmisko kuģi ar astronautiem.

Taču šī ir jau trešā reize, kad NASA valsts un privātās partnerības ietvaros sadarbībā ar “SpaceX” veic pilotējamu lidojumu uz SKS.

Pirmo reizi “Crew Dragon” ceļā uz SKS devās pagājušā gada maijā, nogādājot uz turieni divus astronautus, bet novembrī uz SKS devās jau četri astronauti.

Pēc iepriekšējās ASV daudzkārt lietojamo kosmosa kuģu “Space Shuttle” slēgšanas 2011.gadā deviņus gadus uz SKS lidoja vienīgi Krievijas kosmosa kuģi “Sojuz”.

Šoreiz kosmosa kuģim SKS jānogādā divi ASV astronauti – Šeins Kimbro un Megana Makartura, franču astronauts Tomā Peskē, kas pārstāv Eiropas Kosmosa aģentūru, un japāņu astronauts Akihiko Hoside.

Paredzēts, ka “Crew Dragon” SKS, kas riņķo ap Zemi aptuveni 400 kilometru augstumā, sasniegs sestdien pēc gandrīz 24 stundu ilga lidojuma.

0 Komentāru