Komentāri
Ceļā uz Eiropu šogad miruši jau vairāk nekā 1000 patvēruma meklētāju
Foto: AFP / LETA

Strauji palielinājusies bēgļu plūsma no Lībijas. Pēdējo divu dienu laikā, šķērsojot Vidusjūru, Eiropā ieradušies jau vairāk nekā trīs tūkstoši patvēruma meklētāju, bet vēl vismaz četri simti izglābti no grimstošām laivām.

Patvēruma meklētāji stāsta, ka teroristu grupējuma Daesh kontrolētajās teritorijās situācija ir katastrofāla. Nestabilitāte Lībijā ir iemesls arvien pieaugošai bēgļu plūsmai, ko savā labā izmanto cilvēku kontrabandisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vieta nedrošā, piepūšamajā laivā vienam cilvēkam izmaksā vidēji no divarpus līdz četriem tūkstošiem ASV dolāru. Lai spētu samaksāt šo summu, daudzi patvēruma meklētāji gatavi pārdot visu sev piederošo un pamest dzimteni.

Lībijā šobrīd atrodas apmēram seši tūkstoši teroristu grupējuma Daesh kaujinieku. Lai cīnītos ar teroristiem, ASV un vairākas citas valstis piekritušas palīdzēt apbruņot Lībijas armiju. Jau vēstīts, ka starptautiskās migrācijas aplēses liecina, ka šogad no Lībijas Eiropā varētu ierasties aptuveni miljons bēgļu.

Kopumā šogad Eiropā ieradušies jau teju 200 000 patvēruma meklētāju, bet vēl vairāk nekā 1000 ceļā miruši.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl