Čeku loterija ienesusi Lietuvas budžetā nodokļus gandrīz divu miljonu eiro apmērā

0 Komentāru
Čeku loterija ienesusi Lietuvas budžetā nodokļus gandrīz divu miljonu eiro apmērā
Foto: LETA

Čeku loterija, kas pagājušā gada nogalē tika uzsākta Lietuvā, lai mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru, jau ienesusi valsts budžetā pievienotās vērtības nodokli 1,85 miljonu eiro apmērā, paziņojusi Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija.

Šis skaitlis attiecas tikai uz ēdināšanas nozari, jo pārējo nozaru uzņēmumi nodokļus deklarē tikai pēc attiecīgā nodokļu perioda beigām.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis šā projekta vadītājs Rolands Puncevičs, loterijas popularitāte nav mazinājusies un cilvēki joprojām diezgan aktīvi reģistrē čekus par tirgos veiktajiem pirkumiem vai saņemtajiem pakalpojumiem.

Vienā dienā tiek reģistrēti vidēji 7000 čeku, vienā mēnesī – vairāk nekā 200 000, bet kopumā jau reģistrēti pāri par 1,38 miljoniem čeku.

Pēc Punceviča teiktā, čeku loterija maina gan tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju, gan patērētāju paradumus.

“Biznesa pārstāvji paši piedāvā cilvēkiem paņemt kases čekus, bet daži pat atgādina par šo loteriju, savukārt iedzīvotāji aizvien biežāk palūdz fiskālo kvīti, jo tā apliecina, ka ieņēmumi par preci vai pakalpojumu tiešām tiek uzskaitīti, tātad valsts budžetā nonāks nodokļi,” viņš stāstījis.

Čeku loterijas balvu fonds jau sasniedzis 88 000 eiro.

0 Komentāru