Čehijā skandālu izraisa restorāna atteikšanās ielaist ķīniešus

2 komentāri
Čehijā skandālu izraisa restorāna atteikšanās ielaist ķīniešus
AFP/SCANPIX

Vjetnamiešu restorāns Prāgā ceturtdien izraisījis skandālu Čehijā, aizliedzot tajā ienākt ķīniešiem saistībā ar bažām par jaunā koronavīrusa draudiem sabiedrības veselībai.

“Lai aizsargātu sabiedrības veselību, restorāns uz laiku nepieņems ķīniešu klientus. Paldies par sapratni,” teikts angļu, čehu un ķīniešu valodā rakstītajā zīmītē, kas piesprausta pie restorāna durvīm.

Kā vēsta Čehijas mediji, zīmīte uz durvīm pabijusi vairākas stundas un šajā laikā neviens ķīniešu viesis to nav apmeklējis.

Zīmītes foto ievietots “Facebook” lapā “The Prague Geezer” un izsaucis gūzmu negatīvu komentāru.

Čehijas slimnīcas līdz šim pārbaudījušas 53 cilvēkus uz koronavīrusu un visi rezultāti bijuši negatīvi.

Kā iepriekš vēstīts, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 636 cilvēkiem, no kuriem 73 miruši pēdējo 24 stundu laikā, piektdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 31 161.

Pēdējo 24 stundu laikā miruši 73 vīrusa upuri, tai skaitā 69 – vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Šajā provincē arī reģistrēti 2447 jauni inficēšanās gadījumi.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā.

2 komentāri