Komentāri

Pēc sestdien Čečenijā aizvadītajām Kadirova līdzgaitnieka laulībām ar pusaudzi cilvēktiesību aizstāvju sašutums nerimst, un gaismā nāk arvien jauni lietas apstākļi. Iespējams, abu savienība nemaz nav uzskatāma par likumīgu, jo to reģistrēja nevis dzimtsarakstu nodaļas darbiniece, bet sarunāta radio darbiniece.

Dienā, kurai bija jākļūst par skaistāko Luīzes Goilabijevas dzīvē, 17 gadīgā meitene bija nomākta un ļāvās tikt ģērbta, stumta, fotografēta un, galu galā – arī apprecēta.

Par viņas kāzām ar 40 gadus vecāko līgavaini, policijas priekšnieku Nažudu Gučigovu tika paziņots aprīlī, un savu svētību tām devis pats Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs.

Visu ceremonijas laiku Luīze stāvēja atstatus no topošā vīra, un uz jautājumu par vēlēšanos stāties laulībā atbildēja vien ar trešo reizi.

Radio Eho Moskvi šodien nācis klajā ar jauniem paziņojumiem – izrādās, laulība nav uzskatāma par spēkā esošu, jo to reģistrējusi nevis dzimtsarakstu nodaļas vadītāja, bet gan radio dīdžejs – Asja Belova. Tāpat Krievijas likumi it kā neatļauj poligāmiju, taču tas, ka Gučigovam jau ir viena sieva, pēc Kadirova domām netraucēja policijas šefam apprecēt arī otru – nepilngadīgu skolnieci. Pats Kadirovs arī piedalījās svinībās, kas turpinājās restorānā, un tajās no sava lepni izrotātā balkona noskatījās jaunā sieva.

Cilvēktiesību aktīvisti vairāk par sašutumu un nosodījumu šai sakarā nav spējuši paust. Internetā vien klejo šo laulību salīdzinājums ar 19. gadsimta Vasīlija Pukireva gleznu Nevienlīdzīgā laulība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl