Caurules plīsums Irkutskā pārvērtis daudzdzīvokļu namu ledus klucī

6 komentāri
Caurules plīsums Irkutskā pārvērtis daudzdzīvokļu namu ledus klucī
TASS / SCANPIX

Sibīrijas pilsētā Irkutskā siltuma caurules plīsums pārvērtis daudzdzīvokļu dzīvojamo namu ledus klucī, vēsta ārvalstu mediji.

Caurules plīsums noticis decembrī, kad gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnuss 14 grādiem. Daudzstāvu nams sasalis gan no iekšpuses, gan no ārpuses, ledum noklājot sienas, griestus un grīdas.

Šobrīd ēkā dzīvo četras ģimenes, tostarp bērni. Daudzstāvu nams iepriekš ilgus gadus kalpoja kā kopmītnes Irkutskas militārās akadēmijas studentiem, taču skolu 2009. gadā slēdza, līdz ar to vairums no kopmītnēm izvācās. Kopš tā brīža nams neatrodas iestāžu pārraudzībā.

Šobrīd ēkā dzīvojošās ģimenes iemitinājušās namā, kad tas pārstāja kalpot kā skolas kopmītnes. Ģimenes līdz šim izmantojušas gan karsto, gan auksto ūdeni neatkarīgi no tā, ka nav maksājušas komunālos rēķinus. Ēkā dzīvojošie pārmet vietējām varasiestādēm nolaidību un apgalvo, – iepriekš viņiem teikts, ka drīkst turpināt dzīvot namā.

Aizsardzības ministrija norāda, ka nams 2016. gadā ir nodots Irkutskas pašvaldībai, savukārt tā neuzņemas atbildību un apgalvo, ka zeme zem nama aizvien pieder ministrijai. Arī pilsētas komunālā pārvalde atteikusies risināt situāciju, norādot, ka īpašums nepieder pašvaldībai, bet gan valdībai.

“Mēs esam vērsušies pie Irkutskas administrācijas, esam vērsušies visur, pat rakstījuši uz Maskavu, bet viņi mums atbildēja, ka tā ir pilsētas problēma. Taču pilsēta, kā redzat, ir atstājusi mūs šādā stāvoklī,” norāda mājas iedzīvotāja Gulbakora Kinzajeva.

Savukārt mājas iedzīvotāja Natālija Čuprina stāsta, – mājas iedzīvotāji pieprasījuši, lai viņiem tiktu nodrošināti norēķinu konti, lai samaksātu komunālo pakalpojumu rēķinus, bet saņēmuši noraidījumu, jo nav nepieciešamo dokumentu. Viņa atklāj, ka nams gadiem saskāries ar notekūdeņu problēmām, kā arī applūdis. Iedzīvotāji visu līdz šim labojuši paši, jo nav skaidrs, kam nams pieder.

Lietā ir iesaistījusies Izmeklēšanas komiteja un pārņēmusi problēmu savā kontrolē, solot, ka iedzīvotāju pārcelšanās varētu notiks mēneša laikā.