Komentāri
Bulgārijā divu dienu laikā aizdedzinājies jau otrais cilvēks
FOTO: SCANPIX

Bulgārijā otrdien aizdedzinājies kāds vīrietis, kas ir jau otrais šāds gadījums divu dienu laikā, paziņojusi vietējā policija. Incidents noticis baznīcas pagalmā Sandanskā, valsts dienvidrietumos.

48 gadus vecais vīrietis pēc aizdedzināšanās ievietots slimnīcā ar dzīvībai bīstamiem apdegumiem uz krūtīm, muguras un rokām.

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pie prezidenta pils pirmdien aizdedzinājās kāda 38 gadus veca sieviete, kas šobrīd atrodas slimnīcā ar 90% ķermeņa apdegumu.

Abi gadījumi atsauc atmiņā pagājušo gadu, kad valsti satricināji virkne šādu incidentu.

Laikā no 2013.gada februāra līdz 2014.gada janvārim, kad Bulgāriju satricināja masu protesti pret nabadzību un korupciju, pēc aizdedzināšanās mira astoņi cilvēki.

Psihiatri uzskata, ka cilvēkus uz šādu soli pamudinājis izmisums, nabadzība un nākotnes izredžu trūkums.

Septiņus gadus pēc pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) ceturtā daļa valsts iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa.

Nesen veikta sabiedriskās domas aptauja liecina, ka 69% bulgāru uzskata savu situāciju par neizturamu.

Arī Bulgārijas politikā valda nestabilitāte.

5.oktobrī aizvadītās parlamenta vēlēšanas notika tikai 17 mēnešus pēc iepriekšējām vēlēšanām, kuras arī tika sarīkotas vairākus mēnešu pirms paredzētā laika.

Jaunā parlamenta lielā sadrumstalotība ir apgrūtinājusi koalīcijas veidošanu un raisījusi bažas par jaunu vēlēšanu iespējamību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl