Bulgārija atjauno ierobežojumus cīņā pret koronavīrusa pandēmiju

4 komentāri
Bulgārija atjauno ierobežojumus cīņā pret koronavīrusa pandēmiju
AP / SCANPIX

Epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, Bulgārijā futbola faniem atkal aizliegts apmeklēt spēles stadionos un slēgti klubi un restorāni.

Bulgārijā ceturtdien tika reģistrēti 240 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir jauns rekords.

Kopumā Bulgārijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 6342 cilvēkiem, no kuriem 259 miruši no šā vīrusa izraisītas slimības Covid-19.

Vēl pavisam nesen jaunā koronavīrusa pandēmija Bulgāriju bija skārusi pavisam viegli, un tā agrāk par vairumu citu Eiropas valstu atviegloja ierobežojumus, ko bija noteikusi cīņā pret jauno koronavīrusu.

Jaunie ierobežojumi aizliedz skatītājus sporta pasākumos gan iekštelpās, gan ārpus telpām, preses konferencē paziņoja veselības ministrs Kirils Ananievs.

Viņš norādīja, ka jauno gadījumu skaits turpinājis pieaugt pēdējās desmit dienas un ir pārsniedzis 200 gadījumus 24 stundās.

Ministrs piebilda, ka tuvākajās dienās jauno gadījumu skaits var vēl pieaugt.

Tomēr viņš apgalvoja, ka veselības aprūpes sistēma vēl spēj tikt galā ar pandēmiju.

“Izrādījies, ka disciplīna nav mūsu stiprākā īpašība, kas padarījis nepieciešamu dažu pasākumu atjaunošanu,” paziņoja Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs.

Atkal tiks slēgti naktsklubi, bāri un diskotēkas, kas tikai 15. jūnijā atsāka darbu, un amatpersonas paziņojušas, ka tiks veiktas stingrākas pārbaudes.

Brīvdabas iestādēm tiks ļauts turpināt darbu, taču tās drīkstēs uzņemt tikai pusi normālā klientu skaita.

Līdz 30 apmeklētājiem ierobežots arī viesu skaits kāzās, kristībās un izlaidumos.

Bulgārija atļāva skatītājus stadionos, kad 5. jūnijā atsākās Bulgārijas futbola līgas sacensības, taču stadionos drīkstēja izmantot tikai trešdaļu vietu un bija jāievēro sociālā distancēšanās.

Tomēr apmeklētāji lielākoties neievēroja distancēšanos Bulgārijas futbola kausa finālspēlē starp Sofijas CSKA un Plovdivas “Lokomotiv” 1. jūlijā.

Plovdivas “Lokomotiv”, kas uzvarēja finālā, šodien pavēstīja, ka pieciem spēlētājiem un divām amatpersonām konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.