Komentāri
Bruņots vīrietis ASV koledžā nošauj deviņus cilvēkus
REUTERS/SCANPIX

Bruņots uzbrucējs kādā koledžā Oregonas štatā, ASV, nošāvis deviņus un ievainojis septiņus cilvēkus.

Uzbrucējs bija kāds 26 gadus vecs vīrietis Kriss Hārpers Mersers. Paša sarīkotajā teroraktā koledžā Rouzburgā viņš metodiski gājis no klases uz klasi, šaujot pa studentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija, ierodoties notikuma vietā, atrada šāvēju vienā no koledžas ēkām un iesaistījās apšaudē, viņu nogalinot.

Policija patlaban skaidro uzbrucēja rīcības motīvus. Tiek ziņots, ka viņš jau iepriekš interneta forumos atklājis savus nodomus sarīkot apšaudi.

Slaktiņš Rouzburgā ir pēdējais masu slepkavību sērijā, kas pēdējo gadu laikā piedzīvotas Amerikas Savienoto Valstu mācību iestādēs, kinoteātros, armijas bāzēs un baznīcās.

Reaģējot uz notikušo, ASV prezidents Baraks Obama pārmetis Kongresam, ka tas bloķē stingrākas ieroču kontroles ieviešanu.


Baraks Obama, ASV prezidents:

Mēs tērējam vairāk nekā triljonu ASV dolāru un pieņemam neskaitāmus likumus, veidojam veselas aģentūras cīņai ar terorismu. Un tajā pašā laikā mums ir Kongress, kas atklāti bloķē mūsu centienus pat ievākt datus par to, kā mēs varētu samazināt ieroču upuru skaitu. Tas, ka mēs ļaujam reizi dažos mēnešos tam notikt, – tā ir mūsu politiskā izvēle.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl