Bruņoti laupītāji sagrābj un aptīra Latvijas tankkuģa “Ance” apkalpi

20 komentāri
Bruņoti laupītāji sagrābj un aptīra Latvijas tankkuģa “Ance” apkalpi
LSC GROUP (lscgroup.lv)

Nedēļas sākumā pie Rietumāfrikas krasta vairāki laupītāji uzbrukuši Latvijas tankkuģa “Ance” apkalpei.

Četri ar nažiem un šaujamieročiem bruņoti laupītāji uzkāpa uz “Ances” klāja un noenkuroja tankkuģi, vēstī ārvalstu medijs “Maritime Bulletin”.

Uzbrucēji sagrāba apkalpes locekļus, izrevidēja kajītes, nozogot naudu un mantas, un ieslodzīja apkalpi vienā no kabīnēm. Pēc paveiktā nozieguma ļaundari aizbēga.

Arī 19. septembrī tankkuģis noenkurots atrodas netālu no Konakri līča.

Tankkuģa ”Ance” sastāvā ir 21 apkalpes loceklis, no kuriem divi ir Gruzijas, viens Lietuvas un 18 Latvijas valstspiederīgie.

Kuģa īpašnieku SIA ”LSC” komunikācijas konsultante Elīna Korba norāda, ka incidenta laikā neviens no apkalpes locekļiem nav guvis traumas un visa apkalpe ir sveika un vesela. Atgadījuma laikā nav cietis arī kuģis.

LSC pārstāvji norāda, ka kopējais zādzības apjoms nav būtisks. Par notikumu nekavējoties tika informēta krasta apsardze un visas tiesībsargājošās instances un apdrošināšanas iestādes.

LSC apmāca un komplektē starptautiskajām kuģošanas konvencijām atbilstošas kuģu apkalpes, kā arī piedāvā pilnu kuģu tehnisko menedžmentu. Kompānijas mātesuzņēmums ir Nīderlandē reģistrētā ”Vitol Netherlands B.V.”.

Foto: marinetraffic.com