Bruņotā uzbrukumā Stambulas naktsklubā nogalināti vismaz 39 cilvēki

3 komentāri
Bruņotā uzbrukumā Stambulas naktsklubā nogalināti vismaz 39 cilvēki

Divi bruņoti uzbrucēji Santaklausa kostīmos Jaungada svinību laikā ir atklājuši uguni kādā Stambulas naktsklubā, nogalinot vismaz 39 cilvēkus, tostarp vienu policistu, un vēl 40 cilvēkus ievainojot, svētdien paziņoja Stambulas gubernators Vasips Šahins, raksturojot šo uzbrukumu kā “teroraktu”.

Iepriekš bija ziņots, ka uzbrukumā nogalināti divi cilvēki – viens civiliedzīvotājs un viens policists, kā arī vairāki ievainoti.

Uzbrukums notika naktsklubā “Club Reina” Ortakejas rajonā, kas atrodas Stambulas Eiropas daļā.
Telekanāls NTV ziņoja, ka daudzi naktskluba apmeklētāji panikā ielēca Bosfora šaurumā un glābēji viņus velk ārā no ūdens.

Notikuma vietā ieradās vismaz sešas ātrās palīdzības automašīnas, un no tās tika izvesti civiliedzīvotāji policijas pavadībā.

NTV ziņoja, ka policijas specvienība turpina meklēt uzbrucējus naktsklubā.
Daži aculiecinieki sacīja, ka uzbrucēji runājuši arābu valodā, vēstīja ziņu aģentūra “Dogan”.

Naktsklubā Jaungada atnākšanu svinēja vismaz 700 cilvēku, ziņoja “Dogan”.

“Club Reina” ir viena no elitārākajām izklaides vietām Stambulā, un tajā tiek ielaisti tikai apmeklētāji, kas ir labi ģērbušies.

Foto! Sēras Turcijā:

Turcijā pēdējos mēnešos ir notikuši vairāki terorakti, kuros tiek vainoti kurdu kaujinieki vai grupējuma ”Islāma valsts” džihādisti.
10.decembrī Stambulā 44 cilvēki zaudēja dzīvību divos sprādzienos, kas tika sarīkoti pēc futbolkluba “Besiktas” spēles. Atbildību par šo teroraktu uzņēmās “Kurdistānas Brīvības piekūni” (TAK), kas ir separātistu grupējuma “Kurdistānas Strādnieku partija” (PKK) radikāls atzars.

3 komentāri