Brīvībā izlaists Putina un Kremļa lielākais kritiķis Navaļnijs

9 komentāri
Brīvībā izlaists Putina un Kremļa lielākais kritiķis Navaļnijs
AP/SCANPIX

Kremļa kritiķis Aleksejs Navaļnijs piektdien atbrīvots no izolatora pēc 30 dienu administratīvā aresta izciešanas par aicinājumu piedalīties nesankcionētā protesta akcijā.

Navaļnijs ar smaidu sejā iznāca no izolatora, pār plecu pārmetis somu.

Opozīcijas līderis un korupcijas novēršanas aktīvists tūlīt pēc iznākšanas brīvībā nosodīja Krievijas varasiestādes par to, ka tās pēdējo nedēļu laikā apslāpējušas masu protestus Maskavā. Navaļnijs šādu varasiestāžu rīcību salīdzināja ar teroraktiem.

“Kustība turpinās augt, un režīmam būs smagi jānožēlo izdarītais,” viņš teica žurnālistiem.

Navaļniju aizturēja 24. jūlijā Maskavā, kad viņš izgāja no mājām, lai dotos skrējienā, kā arī iegādātos ziedus sievai dzimšanas dienā.

Viņu aizturēja laikā, kad Krievijas varasiestādes centās apslāpēt jaunu opozīcijas protestu vilni, kas saistīts ar lēmumu nereģistrēt 8. septembrī gaidāmajām Maskavas pašvaldības vēlēšanām vairākus opozīcijas kandidātus, tostarp Navaļnija sabiedrotos.

Navaļnijam piesprieda 30 dienu administratīvo arestu par demonstrāciju organizēšanas likumu pārkāpumu.

Administratīvā aresta  laikā viņš ārstējās slimnīcā. Ārsti paziņoja, ka viņam bijusi “smaga alerģiska reakcija”, bet pats Navaļnijs pieļāva, ka viņu saindēja.

Pēdējo nedēļu laikā Maskavā notikušas vairākas nesankcionētas protesta akcijas, kurās aizturēti tūkstošiem cilvēku. Tie ir vieni no lielākajiem protestiem, kopš Vladimirs Putins 2012. gadā atgriezās Krievijas prezidenta amatā.

Lielākā daļa Maskavas opozīcijas politiķu ir aizturēti vai viņiem piespriests administratīvais arests.

9 komentāri