Komentāri
Britu un poļu zinātniekiem izdevies atjaunot paralizēta cilvēka kāju darbību
FOTO: LETA

Terapijā izmantota šūnu transplantācija, ar kuru izdevies panākt bojāto nervu reģenerāciju. Zinātnieki ir pārliecināti, ka tas ir ievērojams pavērsiens, lai nākotnē palīdzētu cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumiem.

Šobrīd 40 gadu vecais polis Dareks Fidiks paralizēts tika pirms 2 gadiem. Mēnešiem ilgie ārstu centieni mēģināt kāju kustības atjaunot cieta neveiksmi.

Tikmēr jaunu pavērsienu viņa dzīvē ienesusi modernā medicīna – šūnu transplantācija. Terapijā izmantotas ožas receptoru šūnas, kam piemīt atjaunošanās spēja. Kopā ar no pacienta potītes ņemtām nervu šķiedrām zinātnieki tās implantējuši bojātajā muguras smadzeņu vietā.

Trīs mēnešus pēc operācijas poļu pacients spēra savus pirmos soļus pie līdztekām. Tagad viņš ar staigāšanas rāmi spēj pārvietoties ārpus telpām.

Jaunatklāto metodi zinātnieki nodēvējuši “par daudz lielāku sasniegumu nekā cilvēka izkāpšana uz Mēness”, un tic, ka nākotnē tā varētu nest vēsturiskas pārmaiņas pašlaik bezcerīgajā prognozē cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumu.

Pētnieki sākuši vākt līdzekļus, lai savu pētījumu turpinātu vēl ar 10 pacientiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl