Komentāri
Britu un poļu zinātniekiem izdevies atjaunot paralizēta cilvēka kāju darbību
FOTO: LETA

Terapijā izmantota šūnu transplantācija, ar kuru izdevies panākt bojāto nervu reģenerāciju. Zinātnieki ir pārliecināti, ka tas ir ievērojams pavērsiens, lai nākotnē palīdzētu cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumiem.

Šobrīd 40 gadu vecais polis Dareks Fidiks paralizēts tika pirms 2 gadiem. Mēnešiem ilgie ārstu centieni mēģināt kāju kustības atjaunot cieta neveiksmi.

Tikmēr jaunu pavērsienu viņa dzīvē ienesusi modernā medicīna – šūnu transplantācija. Terapijā izmantotas ožas receptoru šūnas, kam piemīt atjaunošanās spēja. Kopā ar no pacienta potītes ņemtām nervu šķiedrām zinātnieki tās implantējuši bojātajā muguras smadzeņu vietā.

Trīs mēnešus pēc operācijas poļu pacients spēra savus pirmos soļus pie līdztekām. Tagad viņš ar staigāšanas rāmi spēj pārvietoties ārpus telpām.

Jaunatklāto metodi zinātnieki nodēvējuši “par daudz lielāku sasniegumu nekā cilvēka izkāpšana uz Mēness”, un tic, ka nākotnē tā varētu nest vēsturiskas pārmaiņas pašlaik bezcerīgajā prognozē cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumu.

Pētnieki sākuši vākt līdzekļus, lai savu pētījumu turpinātu vēl ar 10 pacientiem.

Lasi vēl