Britu premjeram Džonsonam uzvara un zaudējums parlamentā

1 komentārs
Britu premjeram Džonsonam uzvara un zaudējums parlamentā
AFP / SCANPIX

Vēl viens trieciens britu premjera Borisa Džonsona cerībām un solījumam panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) 31. oktobrī, tas ir, tieši pēc nedēļas.

Lielbritānijas parlaments otrdienas vakarā noraidīja Džonsona ierosināto trīs dienu grafiku breksita vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam. Šis parlamenta lēmums var izjaukt Džonsona ieceri īstenot breksitu līdz nākamajai ceturtdienai. Taču nevar teikt, ka pats “Brexit” process nebūtu pavirzījies uz priekšu.

Parlamentā otrdien notika divi balsojumi. Pirmajā balsojumā deputāti deva savu sākotnējo atbalstu breksita vienošanās likumprojektam. Tomēr otrajā balsojumā parlaments noraidīja Džonsona grafiku, kas būtu devis deputātiem tikai trīs dienas laika šā likumprojekta izskatīšanai un apstiprināšanai.

Debatēs pirms balsojumiem Džonsons draudēja ar ārkārtas vēlēšanām. “Nekādā gadījumā tam neļaušu vilkties mēnešiem. Ja parlaments neatļaus breksitu un ievilks to janvārī vai, iespējams, vēl ilgāk, diemžēl nāksies šo likumprojektu atsaukt, un, lai kā opozīcijas līderim nepatiktu, mēs rīkosim vēlēšanas.”

Pēc balsojuma Džonsons paziņoja, ka ir vīlies par deputātu lēmumu, bet akcentēja, ka viņa politika nav mainījusies. Patlaban viņš iepauzēs ar breksita vienošanās likumprojekta tālāku virzīšanu un konsultēsies ar Eiropas Savienības līderiem.

1 komentārs