Britu politiķis Džonsons: Sievietes parandžā izskatās pēc pastkastītes

6 komentāri
Britu politiķis Džonsons: Sievietes parandžā izskatās pēc pastkastītes
Foto: Reuters/Scanpix

Lielbritānijā pēc ilgāka labas uzvedības perioda skandālā iekūlies mutīgais politiķis, bijušas ārlietu ministrs Boriss Džonsons. Plašu nosodījumu izpelnījies viņa komentārs laikrakstā, kur Džonsons musulmaņu sieviešu tradicionālo galvassegu salīdzinājis ar pastkasti.

Džonsons, kurš pirms mēneša demisionēja no ārlietu ministra amata Terēzas Mejas valdībā, šonedēļ savā slejā laikrakstā “The Daily Telegraph” kritizēja Dānijas aizliegumu nēsāt parandžas. Vienlaikus gan viņš pauda, ka šis apģērbs esot pazemojošs un liekot sievietēm izskatīties pēc pastkastītēm vai banku laupītājiem.

Tas izraisīja kritiku gan no dažādu politiķu, gan musulmaņu organizāciju puses.

 

Muhameds Šeihs
Konservatīvo musulmaņu foruma dibinātājs

Es uzskatu, ka šie vārdi radīs problēmas rasu attiecībās. Tas veicinās fanātismu mūsu valstī. Viņš bija ārlietu ministrs un šajā amatā saskārās ar musulmaņu līderiem. Viņam vajadzēja apzināties, ka šādi vārdi radīs nevēlamu rezultātu.

 

Džonsonu atvainoties aicinājusi pat daļa no viņa Konservatīvas partijas biedru, tai skaitā Meja.

Pats politiķis gan atteicies atvainoties, un tagad viņam draud toriju ētikas komisijas izmeklēšana, kas varētu rezultēties pat Džonsona izslēgšanā no konservatīvo rindām.

Džonsona aizstāvībā meties britu aktieris un komiķis sers Rovans Atkinsons: “Džonsona paustais bija gandrīz ideāls vizuāls komisks tēls un joks, par ko atvainoties noteikti nevajadzētu”.