Britu parlaments saniknojis Eiroparlamenta amatpersonas

3 komentāri
Britu parlaments saniknojis Eiroparlamenta amatpersonas
AFP / SCANPIX

Lielbritānijas parlamenta spīkera lēmums bloķēt atkārtoto balsojumu par “Brexit” vienošanos pamatīgi nokaitinājis Eiropas Savienības (ES) amatpersonas, kas otrdien Strasbūrā notiekošajā plenārsesijā plāno diskutēt par to, kāda varētu būt Eiropas atbilde uz Lielbritānijas nespēju atrisināt vairāk nekā trīs gadus ieilgušo “Brexit” drāmu.

Bija plānots, ka Eiropas Parlaments (EP) šajās dienās balsos par “Brexit” vienošanās ratificēšanu, tomēr Eiropas amatpersonas pirmdienas vakarā vienojušās, ka balsojams nenotiks, kamēr Lielbritānijas parlaments neatrisinās domstarpības pašu mājās.

Vienlaikus Eiropas varas gaiteņos jūtama manāma neapmierinātība ar Lielbritānijas parlamenta rīcību, kas ir vērsta uz izstāšanās procesa kavēšanu.

Francija valdība jau paudusi uzskatu, ka “Brexit” termiņa pagarināšana nav neviena interesēs, kas nozīmē, ka šoreiz – nu jau trešo reizi – Brisele varētu arī atteikt izstāšanās termiņa pagarināšanu.

Pamatīgi nokaitināts ir arī Eiropas Parlamenta galvenais “Brexit” sarunvedējs Gijs Verhofštats: “Ratificēt “Brexit” vienošanos šonedēļ nav iespējams. Tas sākumā ir jādara Apvienotās Karalistes parlamentam, un, kā mēs visi redzam, – viņiem ar to nesokas sevišķi labi. Vienošanās nav apstiprināta, tāpēc, ziniet, – nevainojiet Eiropas Parlamentu “Brexit” strupceļā, vainojiet Vestminsteru”.

Tiek ziņots, ka britu varas gaiteņos jau iedarbināts plāns B jeb gatavošanās bezvienošanās breksitam. Politikas analītiķu ieskatā, šāds scenārijs patlaban izskatās arī diezgan reāls.

Lai gan daļa Eiropas līderu pauduši gatavību atbalstīt īsu, tehniska rakstura pagarinājumu pašreizējam “Brexit” termiņam – 31. oktobrim, tomēr visu 27 dalībvalstu atbalstu šāds scenārijs, visticamāk, negūtu.

3 komentāri