Britu Lielveikali izņem no apgrozības importētās olas

2 komentāri
Britu Lielveikali izņem no apgrozības importētās olas
Foto: AFP / LETA

Pēc ziņām, ka Lielbritānijā nonākuši līdz pat 700 000 saindētu olu, vairākas britu lielveikalu ķēdes ir pilnībā no saviem plauktiem izņēmušas importētās olas.

Iepriekš jau vēstīts, ka ir apstiprināts – ar toksisko insekticīdu fipronilu saindētas olas jau nonākušas 15 Eiropas Savienības valstīs, kā arī Šveicē un Honkongā.

Britu amatpersonu aplēses liecina, ka laika posmā no marta līdz jūnijam valstī importēti apmēram 700 000 saindētu olu, turklāt daļa – spriežot pēc to derīguma termiņa – jau nonākusi pie patērētājiem. Turklāt lielākā daļa no šīm olām arī izmantota salātos vai majonēzes ražošanā, kas arī nonākusi veikalu plauktos.

Eksperti brīdina, ka fipronils ir ļoti noturīga toksiska viela, ko nevar iznīcināt ar vārīšanu vai cepšanu, tāpēc šādi produkti var būt bīstami veselībai, it īpaši bērniem. Eiropas Komisija plāno īpašā dalībvalstu ministru sanāksmē septembrī izvērtēt, kā nodrošināt stingrāku un savstarpēji koordinētu pārtikas drošības kontroli, lai nepieļautu šādas situācijas atkārtošanos.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl