Komentāri
Zaļkalns Alisi Grosu nogalinājis seksuālu motīvu vadīts, atklāj britu izmeklētāji
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijas izmeklētāji savākuši lielu daudzumu pierādījumu, kas apliecina latviešu viesstrādnieka Arņa Zaļkalna vainu britu pusaudzes Alises Grosas slepkavībā. 14 gadus vecā Alise pazuda 28.augustā. Viņa pēdējo reizi redzēta plkst.15.45 uz ietves pie Granjuniona kanāla videonovērošanas kameru uzņemtā video.

Arī Zaļkalnu, kurš brauca ar velosipēdu, videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai nedaudz vēlāk.

Kameru ieraksti liecina, ka ap plkst.16.10 Zaļkalns varētu būt saticis meiteni uz ceļa kanālmalā. Pēc tam viņš aptuveni 80 minūtes nav redzams, bet tad videonovērošanas kamerās uzņemtajos attēlos izskatās, ka Zaļkalns varētu būt pabijis ūdenī, informēja prokuratūra.

Pie meitenes mirstīgajām atliekām atrasts cigarešu izsmēķis ar Zaļkalna DNS pēdām, kā arī vīrieša dārzā atrasts paslēpts Alises “iPhone” viedtālruņa bojāts vāciņš.

Videonovērošanas kameras arī fiksējušas, ka nākamajās dienās Zaļkalns trīs reizes atgriezies apvidū, kur pēc tam tika atrasts Alises līķis.

Par meitenes nāves iemeslu atzīta “kompresijas asfiksija” – noslāpēšana ar krūšu kurvja saspiešanu, ko visdrīzāk izraisīja smagāka ķermeņa gulēšana meitenei virsū, teikts slēdzienā. Uz meitenes ķermeņa nav atrastas nekādu acīmredzamu ievainojumu pēdas.

Meitenes mirstīgās atliekas paslēptas tuvējā Brentas upē. Viņas līķis bija ietīts atkritumu maisā, kas apkrauts ar ķieģeļiem, baļķiem un velosipēda riteni.

Pēc Grosas pazušanas britu policija izvērsa apjomīgu meklēšanas operāciju, tomēr tagad izmeklētāji ir pārliecināti, ka meitene bija mirusi, vēl pirms viņa izsludināta bezvēsts prombūtnē.

Meitenes mirstīgās atliekas tika atrastas 30.septembrī Brentas upē, aptuveni kilometra attālumā no meitenes mājām. Upe šajā posmā iepriekš pārmeklēta, taču tad rūpīgi apslēptās mirstīgās atliekas nav pamanītas.

Par Zaļkalna pazušanu viņa ģimene ziņoja 3.septembrī. Tā kā Zaļkalnu bija fiksējušas videonovērošanas kameras netālu no Alises pazušanas vietas, Londonas policija sākotnēji uzskatīja, ka viņš varētu būt vērtīgs liecinieks, taču, atklājoties viņa kriminālajai pagātnei, izmeklētājiem radās aizdomas par Zaļkalna iespējamu saistību ar Alises pazušanu.

Zaļkalns 90.gadu beigās Rīgā notiesāts par savas sievas nogalināšanu, par ko viņam tiesa piesprieda astoņu gadu cietumsodu.

Zaļkalna līķis izteiktā sadalīšanās stadijā atrasts 4.oktobrī Bostonas muižas parkā Londonas rietumos. Tiesu medicīnas ekspertu sākotnējā slēdzienā secināts, ka Zaļkalns, visdrīzāk, izdarījis pašnāvību pakaroties.

Lielbritānijas karaliskā prokuratūra informēja, ka visi pierādījumi liecina par Zaļkalna vainu Alises slepkavībā.
Pēc izmeklētāju novērtējuma Zaļkalna rīcības motīvs “visdrīzāk bija seksuāls”, taču tam nav atrasti pierādījumi.
Grosas pazušana un slepkavība izraisījusi plašas diskusijas Lielbritānijas sabiedrībā, pieprasot stingrāk kontrolēt krimināli sodītu migrantu iebraukšanu Lielbritānijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl