Britu deputāti balso par “Brexit” līguma pārveidošanu

0 Komentāru
Britu deputāti balso par “Brexit” līguma pārveidošanu
EPA/SCANPIX

Lielbritānijas parlaments otrdienas vakarā balsoja par vairākiem labojumiem un papildinājumiem premjeres Terēzas Mejas panāktajā “Brexit” līgumā ar Eiropas Savienību.

Deputātu vairākums deva mandātu Mejai doties atpakaļ uz Briseli un atkal atsākt vienošanās procesu par strīdīgajiem vienošanās punktiem.

Pagaidām gan nav skaidrs, ko tieši deputāti sagaida no premjerministres, ņemot vērā, ka pēdējos mēnešus tieši līguma atkārtota pārrakstīšana pēc tā apstiprināšanas bija viens no tematiem par ko ES politiķi kategoriski atteicās runāt.

Gan “Brexit” sarunvedējs Mišels Barnjē, gan vairāki Eiropas valstu līderi vairākkārt atkārtoja, ka līguma teksts ir galīgs un ir labākais Savienības piedāvājums. Redzamākie izstāšanās atbalstītāji pagaidām arī ir piesardzīgi par situācijas uzlabošanos.

Boriss Džonsons
deputāts, bijušais ārlietu ministrs

Viss būs atkarīgs no tā, ko Meja panāks Briselē. Daudziem cilvēkiem, arī man, vispār nepatika balsot par jebko līguma sakarā, kas sakrīt ar valdības nostāju. Drīzumā sekos jauns balsojums par līgumu, un, ja atklāsies, ka nekas daudz nav mainījies, īpaši Ziemeļīrijas robežas jautājumā, tad es baidos, ka mums atkal būs jābalso pret līgumu un jādomā cits plāns.

Parlamenta sēdē tika balsots par vēl vairākiem priekšlikumiem. Vienīgais vēl pieņemtais ierosinājums bija nepieļaut izstāšanos bez vienošanās un bez ietvara.

Tikmēr Eiropadomes prezidents Donalds Tusks pēc balsojuma atgādināja, ka līguma teksts patiesi nav apspriežams, tomēr viņš gaida pēc iespējas ātrāku Mejas piedāvājumu turpmākai rīcībai. Viņš arī sacīja, ka Lielbritānija izteikusi “saprātīgu pieprasījumu” pagarināt “Brexit” termiņu pēc 29. marta un ka to var nokārtot, ja dalībvalstis vienbalsīgi piekristu.

0 Komentāru