Britu deputāti aicina rīkot jaunu “Brexit” referendumu

Pievienot komentāru
Britu deputāti aicina rīkot jaunu “Brexit” referendumu
AFP/SCANPIX

Nepilnus četrus mēnešus pirms Lielbritānijai būtu jāpamet Eiropas Savienība (ES), britu valdībā pieaug pretestība premjerministres Terēzas Mejas un ES atbalstītajam “Brexit” plānam.

Pret izstāšanās noskaņotie Lielbritānijas politiķi no lielākajām partijām iesnieguši Mejai petīciju ar vairāk nekā miljons parakstiem, aicinot sarīkot vēl vienu referendumu par izstāšanos no ES. Petīcijā norādīts, ka galalēmums jāatstāj tautas ziņā, tāpēc referenduma rīkošana ir neizbēgama.

Meja gan noraida iespēju rīkot atkārtotu referendumu un aicina deputātus atbalstīt vienošanos.

Atgādinām, ka vienošanās Lielbritānijā izpelnījusies asu kritiku, un šķelšanās britu parlamentā liecina, ka deputāti to nākamnedēļ gaidāmajā balsojumā noraidīs.

Šķelšanās jūtama arī britu sabiedrībā. Pirmdien pie Mejas rezidences pulcējās vairāki simti cilvēku, kuri nevēlas Lielbritānijas izstāšanos no ES, savukārt pie parlamenta protestēja “Brexit” atbalstītāji.

Kampaņa par otro “Brexit” referendumu tikmēr guvusi jaunu impulsu, īpaši pēc divu ministru atkāpšanās, kuri norādīja, ka vēl viens referendums varētu būt izeja no pašreizējā politiskā strupceļa.

Lasi vēl