Autors: Ieva Vārna

Komentāri
Briti uzskata, ka, izstājoties no ES, viss kļūs dārgāks, stāsta Lielbritānijā dzīvojoša latviete
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijas iedzīvotāji šodien dodas pie vēlēšanu urnām, lai atdotu savu balsi par palikšanu vai izstāšnos no Eiropas Savienības (ES). Liela daļa Lielbritānijas iedzīvotāju nevēlas izstāties no ES, jo uzskata, ka izstāšanās gadījumā, precēm un pakalpojumiem vēl vairāk pieaugs cenas, portālam Skaties.lv atklāj Lielbritānijā dzīvojoša latviete.

”Vietējie iedzīvotāji bažījas, ka izstāšanās gadījumā dzīvošana šeit, Anglijā, kļūs dārgāka. Tāpat katru gadu viss sadārdzinās. Šeit dzīvoju jau vairāk nekā sešus gadus, un šajā laika posmā cenas ir ievērojami pieaugušas teju visam,” stāsta Latvijas pilsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa arī piebilst, ka šādas sekas varētu mudināt Lielbritānijā strādājošos latviešus atgriezties dzimtenē vai doties peļņā uz citām ES valstīm.

”Ja viss kļūs vēl dārgāks, tad nebūs jēgas šeit strādāt. Cenas aug katru gadu, bet algas tiek palielinātas vien par 2%,” piebilst latviete.

Jau vēstījām, ka Lielbritānijā gaidāmais referendums raisījis plašas diskusijas starptautiskajā sabiedrībā. Tā, piemēram, Itālija paziņojusi, ka Lielbritānijas lēmums par vēlmi izstāties no ES varētu mudināt arī citas valstis domāt par šādu soli.

Tikmēr ES valstu līderi un ārpolitikas eksperti brīdinājuši, – gadījumā, ja briti referendumā nobalsos par izstāšanās no ES, tad jārēķinās ar neprognozējamām un tālejošām sekām.

Arī Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības komisārs Pjērs Moskovisī akcentējis, ka no izstāšanās zaudētājas būs abas puses, aicinot Lielbritāniju nosliekties par labu palikšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl