Briti uzskata, ka, izstājoties no ES, viss kļūs dārgāks, stāsta Lielbritānijā dzīvojoša latviete

Autors: Ieva Vārna

0 Komentāru
Briti uzskata, ka, izstājoties no ES, viss kļūs dārgāks, stāsta Lielbritānijā dzīvojoša latviete
FOTO: SCANPIX

Lielbritānijas iedzīvotāji šodien dodas pie vēlēšanu urnām, lai atdotu savu balsi par palikšanu vai izstāšnos no Eiropas Savienības (ES). Liela daļa Lielbritānijas iedzīvotāju nevēlas izstāties no ES, jo uzskata, ka izstāšanās gadījumā, precēm un pakalpojumiem vēl vairāk pieaugs cenas, portālam Skaties.lv atklāj Lielbritānijā dzīvojoša latviete.

”Vietējie iedzīvotāji bažījas, ka izstāšanās gadījumā dzīvošana šeit, Anglijā, kļūs dārgāka. Tāpat katru gadu viss sadārdzinās. Šeit dzīvoju jau vairāk nekā sešus gadus, un šajā laika posmā cenas ir ievērojami pieaugušas teju visam,” stāsta Latvijas pilsone.

Viņa arī piebilst, ka šādas sekas varētu mudināt Lielbritānijā strādājošos latviešus atgriezties dzimtenē vai doties peļņā uz citām ES valstīm.

”Ja viss kļūs vēl dārgāks, tad nebūs jēgas šeit strādāt. Cenas aug katru gadu, bet algas tiek palielinātas vien par 2%,” piebilst latviete.

Jau vēstījām, ka Lielbritānijā gaidāmais referendums raisījis plašas diskusijas starptautiskajā sabiedrībā. Tā, piemēram, Itālija paziņojusi, ka Lielbritānijas lēmums par vēlmi izstāties no ES varētu mudināt arī citas valstis domāt par šādu soli.

Tikmēr ES valstu līderi un ārpolitikas eksperti brīdinājuši, – gadījumā, ja briti referendumā nobalsos par izstāšanās no ES, tad jārēķinās ar neprognozējamām un tālejošām sekām.

Arī Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības komisārs Pjērs Moskovisī akcentējis, ka no izstāšanās zaudētājas būs abas puses, aicinot Lielbritāniju nosliekties par labu palikšanai.

0 Komentāru