2 komentāri

Britu Pārstāvju palāta saņēmusi sūdzību no Latvijas parlamenta par pārmērīgu piespiedu adopcijas piemērošanu Britu salās dzīvojošajām latviešu ģimenēm. Šī sūdzība tapusi saistībā ar līdz šim visskaļāk izskanējušo Lailas Brices gadījumu. Viņa par savas meitas atgūšanu tagad cīnās tiesā. Cik bērnu no Lielbritānijas latviešu ģimenēm kopumā nonākuši piespiedu adopcijā, par to statistikas nav. Taču Latvijas vēstniecības redzeslokā šogad vien jau nokļuvušas jau 15 ar nepilngadīgo interešu aizsardzību saistītas lietas.

Pēdējā laikā arī Lielbritānijā tiek daudz diskutēts par bērnu atņemšanu latviešu ģimenēm un piespiedu adopciju, tādēļ Apvienotajā Karalistē dzīvojošās latviešu ģimenes ir satraukušās, vai arī viņu bērni var kļūt par sociālo darbinieku pārliekas aktivitātes upuriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atņemšanas iemeslam nebūt nav jābūt fiziskai vai emocionālai vardarbībai pret bērnu. Pietiek, ja bērns spēlējoties ir sasities, palicis mājās viens vai arī vecākiem ir problēmas ar likumu, naudu vai veselību. Sociālo dienestu apmeklējums bieži vien notiek arī pēc kaimiņu sūdzībām.

Nav zināma precīza statistika, cik bērnu Lielbritānijā ir tikuši izņemti no latviešu ģimenēm, taču Latvijas vēstniecības redzeslokā pagājušogad ir nokļuvušas 89 lietas, šogad pirmajos divos mēnešos – jau 15 lietas, kas saistītas ar nepilngadīgo interešu aizsardzību.

Valsts iestādes atteicās no komentāriem LNT Ziņām, aizbildinoties ar faktu, ka visa informācijas ir atrodama internetā, taču konkrētus gadījumus viņi nekomentē. Arī sociālie darbinieki nevēlējās runāt.

Kriminoloģijas un psiholoģijas studente Ilva Dāboliņa, dzīvojot Lielbritānijā, ar padomu palīdzējusi ne vienai vien ģimenei. Viņa atzīst, ka britu izpratne par bērnu audzināšanu atšķiras no Latvijā pieņemtās.

”Pirmkārt, nekad nedrīkst bērnu atstāt vienu, bez pieaugušo uzraudzības. Tas ir nerakstītais likums, ka līdz pat 12 gadiem. Pa nakti bērns nedrīkst palikt viens pats mājās līdz 16 gadu vecumam,” skaidro kriminoloģijas un psiholoģijas studente Ilva Dāboliņa.

Saraksts ar to, ko nedrīkst, ir visai garš. Ja bērna neatstāšana mājās vienatnē un aizliegums fiziski sodīt ir pašas par sevi saprotamas lietas, tad latviešiem varbūt nav pierasts, ka atstāšana automašīnā vai alkohola lietošana bērna klātbūtnē būtu pārkāpums.

Taču tajā pašā laikā sociālie dienesti var nelikties ne zinis, ja bērns, piemēram, ziemā uz skolu aizies saģērbies neatbilstoši sezonai bez cepures un cimdiem.

Ilva savā profilā draugiem.lv saņem daudz jautājumu par to, kādas ir vecāku likumīgas tiesības un kā viņiem vislabāk rīkoties attiecīgajā situācijā: ”Es dalos ar informāciju, jo vecāki bieži vien nezina, kur vērsties, kur meklēt palīdzību.”

Savukārt vecmāte Janeta Ernštreite, divu meitu māmiņa, uzskata, ka ģimenēm, kur savus bērnus mīl, nav par ko uztraukties: ”Nav ko baidīties, ka bērnus var atņemt vienkārši tāpat, ne par ko. Un šeit neviens… šeit nav tā, ka nāk speciāli sociālie darbinieki un meklētu, kur ir problēmas. Es pati saredzu to, ka ir tās kultūras atšķirības, audzinot bērnus Latvijā un šeit. Kā latvieši teiktu, varbūt viņi ir stingrāki pret saviem bērniem, kas šeit varbūt izskatās, ka jūs uz savu bērnu uzkliedzat.”

TOP komentāri

  • Rita
    0 0 0

    Rita

    Ir, ir jābaidās, ka bērnu atņems vienkārši tāpat. Visi atņemtie bērni nonāk pedofīlu nagos, un visa iesākums ir tas, ka kādam smirdīgam pedofīlam ir iepaticies konkrētais bērns, tas ir par iemeslu t.s. kaimiņu sūdzībām. To vispār nevar aptvert, kas notiek šinīs zemēs, esmu to visu pieredzējusi. Un tikai nevajag stāstīt, ka bērnu nedrīkst atstāt vienu līdz 13 gadiem u.c. 13gadīgi angļu bērni nodarbojas ar kriminālnoziegumiem nakts laikā, un mātes žūpo krogos - tām bērnus neatņem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl