Briti apsūdz Spāniju Gibraltāra suverenitātes pārkāpšanā

Komentāri
Briti apsūdz Spāniju Gibraltāra suverenitātes pārkāpšanā
FOTO: LETA

Pēdējās dienās atsākušā nesaskaņas starp Spāniju un Lielbritāniju. Briti apsūdz Spāniju Gibraltāra suverenitātes pārkāpšanā.

Amatpersonas norāda, ka vakar Spānijas patruļas kuģis neatļauti šķērsojis Gibraltāra robežu. Kuģis, kas iepeldējis Gibraltāra ūdeņos, tajos uzturējies vairākas stundas un uz britu flotes aicinājumiem doties prom, nav atbildējis.

Lielbritānija šādu rīcību dēvē par provokāciju. Spānijas puse gan šādus apgalvojumus noraida. Viņu kuģis esot atradies savos ūdeņos, lai kontrolētu tabakas kontrabandu un nelegālu zvejniecību.

1700. gados Lielbritānija pārņēma Gibraltāru, taču kopš tā laika Spānija cīnās, lai atgūtu varu pār šo stratēģiski svarīgo punktu pie ieejas Vidusjūrā.

Jāpiebilst, ka britu izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) situāciju vēl vairāk saspīlējusi. Spānija iecerējusi atgūt suverenitāti pār britu aizjūras teritoriju, bet arī Lielbritānija no tās atteikties negrasās.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl