16 komentāri

Lielbritānijā pieaugot Austrumeiropas imigrantu skaitam, tostarp Latvijas, britu policistiem aizvien lielāks izaicinājums ir iebraucēju pastrādātie likuma pārkāpumi un organizētās noziedzības aktivitātes. Lai cīnītos ar šo problēmu, britu policisti pie sevis uz Birmingemas pilsētu talkā aicināja policistus no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas.

Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors Raimonds Zvanītājs tikko atgriezies no Birmingemas Anglijā, kur britu policistiem palīdzēja ķert latviešu imigrantus – likuma pārkāpējus. Uzmanība tika pievērsta automašīnām ar Latvijas reģistrācijas numura zīmēm, bet reidi veikti pilsētās un ciemos ar lielu latviešu iebraucēju koncentrāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceļu policijas jaunākais inspektors Raimonds Zvanītājs:
Šobrīd mūsu klātbūtne ir diezgan nepieciešama, ņemot vērā, ka operācija ilga nedēļu, tie rezultāti, ko operācija sniedza, ir fantastiski. Anglijas kolēģi ir ļoti apmierināti ar šo operāciju.

Policisti no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas tikai vienas nedēļas laikā Anglijā no trīs tūkstošiem pārbaudīto austrumeiropiešu atklāja 700 likuma pārkāpēju, kas, cita starpā, esot izsludinātiem meklēšanā vai turētiem aizdomās par noziegumiem Latvijā, emigrējuši uz Lielbritāniju.

Ceļu policijas jaunākais inspektors  Raimonds Zvanītājs:
Šīs operācijas mērķis bija vērsts uz informācijas apmaiņu, ātrumu un ieguvi, jo Anglija nav Šengenas zonā un nav pieejas Šengenas datubāzei, bet mēs esam, un mums tas viss ir pieejams.

Raimonds, esot uz vietas policijas iecirknī Birmingemā, visas personas pārbaudījis Latvijas datubāzē 10 minūšu laikā, bet līdz šim britiem tas caur Eiropolu un Interpolu aizņēmis vismaz diennakti.

Ceļu policijas jaunākais inspektors Raimonds Zvanītājs:
Šī informācija ir ļoti būtiska. Pieņemsim, ja Anglijas policija pārbauda Latvijas pilsoni un pārbauda, ka viņš šeit tiesāts par seksuāla rakstura noziegumiem, tad automātiski viņš tiek ievadīts riska informācijas grupā un līdz ar to viņam tiek pievērsta papildu uzmanība, lai šādi noziegumi atkārtoti netiktu veikti jau kādā citā valstī.

Vestmidlendas policijas priekšnieks intervijā LNT Ziņām nespēja gan atbildēt, cik reāla būtu kaut viena policista no Latvijas pastāvīga nodarbināšana, nevis tikai uz dažām dienām apmaiņas programmā Trivium. Taču latviešu policistiem Lielbritānijā būtu darba pilnas rokas.

Vestmidlenas policijas priekšnieks Pols Kīzijs:
Tas ir pilns noziegumu spektrs, sākot no maznozīmīgiem nodarījumiem kā zādzības veikalos, bet lielos apmēros, līdz pat smagiem noziegumiem. Svarīgi, ka šīs operācijas laikā parādījās tendence – cilvēki, kuri izdara noziegumus savā valstī, cenšas no sodu saņemšanas izvairīties, emigrējot uz Lielbritāniju. Šo dažu dienu laikā mums izdevās atklāt šos cilvēkus un par viņu nodarījumiem izcelsmes valstī veikt arestu te Lielbritānijā.

LNT Ziņu pirms gada intervētie cilvēktirdzniecības un paverdzināšanas Anglijā upuri atzīst -– vājās prasmes runāt angliski dēļ latvieši bieži izvēlas nevērsties pie britu policistiem, tamdēļ svarīga būtu latviešu policistu pastāvīga klātbūtne.

Cilvēktirdzniecības upuris Anglijā Mareks Kirhners:
Ja būtu kāds latviešu policists šeit Anglijā, tad būtu vieglāk izvairīties no tām paverdzināšanas shēmām, jo tad varētu saprast, būtu, kam pajautāt, kas notiek, un tad zinātu, ko darīt tālāk. Ja kaut kas notiek, tad zinātu, kam zvanīt un ieteiktu, kā rīkoties. Latviešu policistam te būtu vieglāk uzticēties, jo šeit angļu policistiem tu vari stāstīt, bet ir bieži tā, ka tevi nesaprot.

Atsevišķos šādos gadījumos cietušie vēršas arī latviešu konsultāciju centrā Anglijas ziemeļaustrumos Spaldingas pilsētā. Tās vadītāja ir bijusi par tulku starp latviešu imigrantiem kā likuma pārkāpējiem vai cietušajiem un Lielbritānijas policiju.

FAQ & Support latviešu konsultante Laima Brencs:
Vai mēs latvieši esam lieli likuma pārkāpēji? Man izskatās, ka – jā. Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana un darbā iekārtošana – tas būtu no manas prakses pieredzes visbiežāk sastopamais pārkāpums. Darbu piedāvā un neiedod, apkrāpj cilvēkus, nemaksā algas, piedāvā, kur dzīvot, un beigās to pašu vietu pārdod citam. Arī ātruma pārsniegšana un braukšana dzērumā.

Taču latviešu vidū daudz satraucošāka ir no rumāņu imigrantiem pārņemtā tendence – no Latvijas ieslodzījuma vietām – līdzīgi kā tas esot Rumānijā – tikko iznākušie neredz sev jēgu un emigrē uz Lielbritāniju pastrādāt noziegumus ar mērķi apzināti nonākt Lielbritānijas cietumos. Tur, salīdzinājumā ar mūsu ieslodzījumu vietām, esot teju vai kūrorta viesnīcas komforts. Taču kopumā Austrumeiropiešu pastrādāto noziegumu īpatsvara kāpums satraucis britus tik ļoti, ka plānots situāciju mainīt. Turpmāk par Lielbritānijā pastrādātajiem kriminālnoziegumiem notiesātie latvieši tikšot deportēti atpakaļ uz Latviju un Lielbritānijā piespriestais sods būšot jāizcieš Latvijas cietumā.

TOP komentāri

 • caa
  0 0 0

  caa

  Pats esi izgastuve loh pazornij tas ka esi latvietis citur jau esi dabas kluda!
 • Bella.....
  0 0 0

  Bella.....

  Ui Gint Z...tu ar te....Tu biji domajis lai tevi paketsta ja....A ta nekad nevar tevi no ritiem braucot uz darbu apdzit....
 • Bella.....
  0 0 0

  Bella.....

  Nu supet ka tev labi iet..tas jau nenozime ka citi kas dzivo 10 gadus -dzivo izgastuve...izvelies vardus kad raksti....Nenozime ka Norvegija labi var nopelnit tad tagad visi brauks uz turieni....priecajies ka tev noveicas....kadu pienu veikme tev var uzgriest muguru nodirsot citus....uz tad dziedasi ciyi dziesmu.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl