Briseles Zaventemas lidosta esot “tehniski gatava” atsākt darbu

Komentāri

Briseles Zaventemas lidosta esot “tehniski gatava” atsākt darbu pēc pagājušajā nedēļā tur notikušā terorakta. Pirmie lidojumi varētu atsākties jau piektdienas vakarā.

Lidostas darbības atsākšanai atļauju ir devis ugunsdzēsības dienests un Beļģijas Civilās aviācijas pārvalde. Tomēr izlidošanas zona strādās vien ar 20% kapacitāti, stundā uzņemot ap 800 pasažieriem, kas būs būtiski mazāk nekā iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lidosta atsāks pasažieru reisus pagaidu infrastruktūrā, kas domāta bagāžas reģistrācijai. Lidostas ģenerāldirektors norādījis, ka būs nepieciešami vairāki mēneši, lai lidostas darbs atgrieztos ierastajā režīmā.

Foto

Tāpat arī Briseles lidostas policija norāda, ka drošības sistēmu lidostā viņi kritizējuši jau vairākus mēnešus pirms terorakta. Atklātā vēstulē varasiestādēm akcentējot, ka nav bijušas nekādas iespējas veikt drošības kontroles nedz par pašiem pasažieriem, nedz viņu bagāžām reģistrācijas zonā līdz pat centralizētajai drošības zonai ar skeneriem.

Lidosta ir slēgta kopš 22. marta, kad divi islāmistu pašnāvnieki uzspridzinājās izlidošanas zālē. Policija joprojām meklē trešo teroristu, kura bumba neuzsprāga.

Video

Lasi vēl