Briselē uzstādīta Rīgas dāvinātā Ziemassvētku egle

0 Komentāru
Briselē uzstādīta Rīgas dāvinātā Ziemassvētku egle
(Foto: LETA)

Pēc gandrīz nedēļu ilga un 200 kilometru gara ceļojuma Beļģijas galvaspilsētā Briselē vakar uzstādīta Ziemassvētku egle, kuru tai uzdāvinājusi Rīga.

Skaistā 22 metrus garā egle tika nocirsta Pierīgā, Tīreļu mežniecībā. Pēc visnotaļ sarežģītas egles izsvešanas operacijas no meža, tā tālāk mēroja ceļu uz Liepājas ostu, kur pāri jūrai devās uz Vācijas ostas pilsētu Travemundi. Tad tā policijas ekskorta pavadībā tika aizvesta uz Antverpeni, no kurienes tā nonāca savā galamērķi – Briselē.

Pilsētas galvenajā laukumā egle tika atvesta četros no rīta. Rīta agrumā egle tika uzstādīta, tā pārsteidzot Briseles iedzīvotājus.
Plānots, ka egle tiks greznota ar Latvijas rotājumiem. Paši rotājumi gan vēl ir ceļā uz Beriseli. Arī beļģiem šis notikums esot īpašs, jo nekad līdz šim galvenā valsts egle nav vesta no citas valsts. Egles atvešana tiekot filmēta, un par to tiks veidota īpaša filma.

Skaties.lv jau rakstīja, kā Tīreļu mežniecībā tika izmeklēta egle dāvināšanai Briselei. Lai egli nozāģētu un izvilktu no meža, tika rīkota pamatīga ekspedīcija ar vismaz 10 vīru brigādi, ekskavatoru, ceļamkrānu, autovilcēju. To visu filmēja arī Beļģu žurnālisti.

Egles lielo izmēru dēļ tās ciršanas un izvešanas operācija ilga vairākas stundas. Tika sagatavota vieta un veids kur un kā eglei krist, lai būtu ērtāk to no meža izvilkt. Lai izvilktu, tika izmantota tehnika ar platām kāpurķēdēm, kura negrimst un vienlaicīgi ar kausu spēj egli pacelt, lai velkot to netraumētu.

0 Komentāru