Briselē protestē pret piena cenas samazināšanos

Komentāri
Briselē protestē pret piena cenas samazināšanos
FOTO: SCANPIX

Eiropas lauksaimnieki šodien sarīkoja skaļu protesta akciju Briselē, protestējot pret piena cenu samazināšanos. Pie Eiropas Komisijas mītnes tika izveidots piena ezers, kurā tika slīcināti vadošo Eiropas politiķu portreti.

Eiropas Piensaimnieku padome brīdina, ka piena tirgum draud katastrofa, ja netiks īstenoti steidzami pasākumi krīzes novēršanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piensaimnieki pauduši gatavību sarīkot krietni plašākas protesta akcijas, ja viņu viedoklis netiks uzklausīts.

Piena cena Eiropā turpina kristies jau mēnešiem ilgi. Tiek prognozēts, ka piena cena tādās valstīs kā Beļģija, Nīderlande un Francija jaunajā gadā kritīsies krietni zem 30 centiem par litru.

Piensaimnieki norāda, ka piena piedāvājums būtiski pārsniedz pieprasījumu, turklāt šogad saražots par 7,5 miljoniem tonnu vairāk piena nekā pērn. Piensaimniekiem šobrīd jau sāk beigties nauda, lai barotu govis un segtu izmaksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl