Komentāri
Briselē, par spīti terorisma draudiem, tiek atsāktas mācības skolās
Foto: AFP / LETA

Beļģijas galvaspilsētā Briselē trešdien tika atsāktas mācības skolās un pakāpeniski atjaunota metro darbība, taču pilsētā joprojām ir spēkā augstākais – ceturtais – terorisma trauksmes līmenis.

Tas ir spēkā kopš sestdienas, pastāvot bažām, ka vairākās pilsētas vietās varētu tikt sarīkoti Parīzes teroraktiem līdzīgi uzbrukumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darbu atsākuši arī muzeji un koncertzāles, tiesa gan, pilsētā šodien ievesti armijas un policijas papildspēki, kas gādā par drošību pie skolām un metro stacijās, kā arī citviet pilsētas ielās. Tomēr daudzi iedzīvotāji ir neizpratnē par valdības politikas maiņu, jo meklētie teroristi nav atrasti.

“No vienas puses, es pilnībā uzticos skolai, jo zinu, ka šie cilvēki zina, ko dara, man nav šaubu par to. Taču, no otras puses, man ir šaubas par valdības lēmumiem, jo tie šķiet neloģiski. Kā mātei, kā pilsonei man rodas jautājums – kāpēc tika slēgtas skolas, un kāpēc tās piepeši atkal ir atvērtas. Mums nav pamatotas informācijas,” teic Briseles iedzīvotāja un 10 gadus vecas skolnieces māte Sandrīne.

Skaties foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl