Briselē ienāk elektrisko skrejriteņu nomas drudzis, uz ielām mētājas braucamie

0 Komentāru

Rīgai, tāpat kā citām lielpilsētām, jācīnās ar sastrēgumiem. Viens jauns veids, kā cilvēkus motivēt atteikties no automašīnām ir elektriskie īres skrejriteņi.

Tie Eiropā sāk izplatīties arvien vairāk. Doma laba, taču tiem ir arī savas ēnas puses – ir salīdzinoši daudz avāriju un traumu, turklāt, šie braucamie, piemēram, Briselē- vienkārši mētājas uz ielām, kaitinot vietējos iedzīvotājus.

Tagad arī Briseles ielās parādījušies elektroniskie skūteri ar nosaukumu “BIRD”. Šī firma guva lielu atpazīstamību ASV, galvenokārt – negatīvā nozīmē. Skūterīši mētājās uz ielām, cilvēki tos pat smērēja ar ekskrementiem. Ideja ir piedāvāt iespēju cilvēkiem pārvietoties pa pilsētu ātri, ērti  un vienkārši.

“BIRD” skūterus gan kārtīgi noliktus, gan izmētātus var redzēt daudzviet Briselē.

Uzņēmuma “BIRD” mātes kompānija ir ASV. Tā ierauta vairākos skandālos un izraisījusi sabiedrības dusmas. Pirmie nomas skrejriteņi parādījās Sanfrancisko. Naivā iecere, ka lietotāji tos pēc brauciena kārtīgi noliks ielas malā, atstutētus uz īpašas kājiņas, izgāzās. Skūteri mētājās uz ielām, gājēji aiz tiem aizķērās, krita, guva traumas.

Skrejriteņa ātrums ir gana jaudīgs – 24 līdz 35 kilometri stundā, atkarībā no modeļa. Braukt var ikviens, nevajag ne tiesības, ne prasmes. Avāriju ir ļoti daudz. Arī darba juristiem.

Turklāt tās nav vienīgās problēmas. Lai klientiem būtu vieglāk atrast skrejriteni, katrā skrejritenī iemontēta ļoti skaļa sirēna. Tā ieslēdzas arī tad, ja kāds grib braukt bez maksas vai nozagt. Nepārtraukti kaucošo sirēnu dēļ saniknotie iedzīvotāji skrejriteņus bieži met kokos, dīķos, kanālos vai vienkārši salauž un izmētā pa ielām, bieži vien postažu nofotografējot un ievietojot soctīklos.

Nomas firmām, piemēram, “Bird”, “Lime”, “Spin”, peļņa ir gana liela. Arī piesaistītās investīcijas ievērojamas, tādēļ zaudējumu segšana vismaz pagaidām problēmas nesagādā.

Arī Latvijā uzņēmēji cer nākotnē attīstīt šādu biznesu un pavisam iespējams, ka jau pavasarī šādi skrejriteņi parādīsies arī pie mums.
0 Komentāru