Briselē atklās galveno Ziemassvētku egli

Pievienot komentāru
Briselē atklās galveno Ziemassvētku egli
AFP / SCANPX

Otrdienas, 25. novembra, pievakarē Briseles iedzīvotājus iepriecinās galvenās Ziemassvētku egles iedegšana, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Šoreiz Briseles sirdi rotā 18 metrus augsta egle, kas tika īpaši izraudzīta netālu no Ljēžas. Zinātāji arī uzsver, ka brangais koks sver vairāk nekā piecas tonnas. Uz galvaspilsētu uzstādīšanai tas tika vests īpašā auto konvojā.

Pēc tam, kad bija skaidrs, ka koks stāv stabili, varēja sākties dekorēšana. Tas aizņēma visu svētdienu, 22. novembri, kopumā vārāk nekā deviņas stundas. Atbildīgie par svētkiem pilsētā uzsver, ka dekorēšanā izmantotas 250 eglītes dekorācijas puķu formā. Tāpat tā arī iejozta kopumā nepilnu kilometru garās lampiņu virtenēs.

Pēc dienu ilgas dekorēšanas svētku rīkotāji lepojas ar paveikto un cer, ka rotājumi ienesīs vismaz nelielu devu prieka grūtajos laikos.

Paveikts arī liels darbs apkārtnes dekorēšanā, taču, protams, līdzīgi kā citur Eiropā, arī Beļģijas galvaspilsētā netiks organizēts Ziemassvētku tirdziņš. Atbildīgie uzsver, ka, to atļaujot, nevarētu tikt ievēroti Covid-19 ierobežojumi, kā arī jāņem vērā augstie saslimstības rādītāji valstī, konkrēti Beļģijā – vieni no augstākajiem Eiropā.

Šovakar visas lampiņas tiks ieslēgtas un oficiāli atklātas, taču līdzīgi kā citur nekāda liela pulcēšanās un sagaidīšana nenotiks, lai nerosinātu cilvēku pūļus.

Lasi vēl: Ar īpašu valdības atļauju Francijā sāk tirgot Ziemassvētku eglītes