Brīnums Skotijā! Priekšlaicīgi dzimusī latviešu meitenīte, kurai nedeva cerības izdzīvot, izrakstīta no slimnīcas

Pievienot komentāru
Brīnums Skotijā! Priekšlaicīgi dzimusī latviešu meitenīte, kurai nedeva cerības izdzīvot, izrakstīta no slimnīcas
NHS LANARKSHIRE

Mājās no slimnīcas devusies latviešu ģimenei Skotijā priekšlaicīgi dzimusī meitiņa – Sofija, kura tiek uzskatīta par vienu no Skotijas jaunākajiem priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem, kurai izdevies izdzīvot, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sofija Viktorija Biriņa piedzima grūtniecības 22. nedēļā. Viņai tika dota 10% izdzīvošanas iespēja dzemdību laikā un vēl mazāk iespēju izdzīvot pēc tam.

Sofijai bija jānāk pasaulē 1. februārī, taču tas notika četrus mēnešus ātrāk – 2. oktobrī. Sofija piedzimšanas brīdī svēra vien 500 gramus un bija aptuveni plaukstas lielumā. Slimnīcā viņai nācās pavadīt 132 dienas.

“Tās bija 132 garākās uz bailīgākās dienas mūsu mūžā,” stāsta Sofija mamma Egija. Viņa kopā ar vīru Ināru un meitiņu Sofiju devās mājās 10. februārī.

Egija ir no Latvijas, bet jau 12 gadus dzīvo Skotijas pilsētā Erdrijā.

“20. grūtniecības nedēļas apskatē viss bija labi. Nedēļu vēlāk es sajutu sāpes un devos uz slimnīcu. Tur man pateica, ka sākusies dzemdes kakla atvēršanās un sāksies dzemdības. Pēc 10 dienām gultas režīmā mūsu mīļā meitiņa Sofija nāca pasaulē. Viņa piedzima ar skaļu kliedzienu un daudz raudāja. Mēs negaidījām, ka viņa izdzīvos, bet tā sākās mūsu kopīgais ceļš,” stāsta Egija.

Pirmos trīs savas dzīves mēnešus Sofija pavadīja inkubatorā.

“Viņa bija plaukstas lielumā, ļoti trausla, maziņa un viņas āda bija caurspīdīga. Man bija jāgaida nedēļa, līdz es varēju pirmo reizi paturēt rokās, jo viņa bija ļoti trausla. Kolīdz es viņu vatēju paturēt, viņu no manām rokām vairs nevarēja dabūt laukā,” bilst Egija.

Sofija ir pārdzīvojusi vairākas veselības problēmas. Meitenītei septiņas reizes tika veikta asins pārliešana. Piedzimšanas brīdī viņai vēl nebija pilnībā attīstījušās plaušas, tādēļ viņa pieslēgta plaušu ventilēšanas aparātam. Arī mājās viņai ir skābekļa aparāts.

“Es visu laiku biju slimnīcā. Dažas dienas biju slimnīcā līdz pat 16 stundas, un mans vīrs nāca uz slimnīcu pēc darba. Es vienkārši negribēju viņu pamest, īpaši grūtajās dienās. Viņa bija pieslēgta daudziem aparātiem, vairākas nedēļas pavadīja pie ventilatora, kas palīdzēja elpot. Pirmo reizi, kad ārsti mēģināja panākt, lai viņa elpo pastāvīgi, viņai tas izdevās 20 minūtes… Pēc tam sāka palēnināties sirdsdarbība. Man likās, ka viņu pazaudēšu. Taču ārsti un medmāsas bija lieliski,” norāda Egija.

Kopumā bija nepieciešami seši mēģinājumi, lai Sofija sāktu elpot bez ventilatora. Pēdējās slimnīcā aizvadītajās nedēļās Sofija uzkrājusi spēkus un pieņēmusies svarā.

“Kopš esam mājās, Sofijai klājas lieliski. Viņai sejā ir plats un skaists smaids, un viņa sāk aprast ar jauno vidi. Tagad viņa ir četrus mēnešus veca. Es skatos uz viņu domāju, – viņa ir tik maza, ka joprojām varētu būt manā vēderā, lai gan tagad viņa ir četrreiz smagāka nekā dzimšanas brīdī… Visām mammām, kurām tik ātri sākušās dzemdības, es gribu pateikt, ka pastāv cerība. Nekad nepadodieties!” bilst Egija.