Brīdina par drīzumā gaidāmu prezervatīvu deficītu pasaulē

36 komentāri
Brīdina par drīzumā gaidāmu prezervatīvu deficītu pasaulē
REUTERS / SCANPIX

Pasaulē lielākais prezervatīvu ražotājs “Karex” brīdinājis, ka Covid-19 pandēmijas dēļ drīzumā gaidāms globāls prezervatīvu trūkums, vēsta britu raidorganizācija “BBC”.

Pēc ziņu aģentūras AFP aplēsēm, Malaizijas uzņēmums “Karex” saražo piekto daļu no visiem pasaules prezervatīviem. Uzņēmuma vadītājs Gohs Miahs Kiats norādījis, ka nākamajos mēnešos “noteikti būs deficīts.”

Malaizija ir pasaulē lielākais gumijas ražotājs, šī valsts ir galvenais prezervatīvu piegādātājs pasaulē. Taču tā kā Malaizijā ieviesti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistīti pasākumi, ražošana šobrīd ir apgrūtināta. Sākotnēji uzņēmumam “Karex” nācies slēgt visas rūpnīcas Malaizijā, tagad atļauts darbu atsākt, taču ar 50% darbinieku.

Uzņēmums lēš, ka no marta vidus līdz aprīļa vidum tiks saražots par 200 miljoniem mazāk prezervatīvu nekā parasti.

Lasi vēl – Dānijā dubultojies pieprasījums pēc seksa rotaļlietām

Saistībā ar notiekošo trauksmi ceļ ANO. Organizācijas Seksuālās un reproduktīvās veselības aģentūra jau tagad var iepirkt tikai nedaudz vairāk kā pusi no palīdzības programmai nepieciešamā prezervatīvu daudzuma.

“Prezervatīvu vai jebkādu citu kontracepcijas līdzekļu trūkums var palielināt neplānotu grūtniecību daudzumu, kas var potenciāli postoši ietekmēt nepilngadīgas meitenes, sievietes, viņu partnerus un ģimenes,” brīdina ANO.

Vienlaikus ANO brīdina, ka tas var izraisīt nedrošu abortu pieaugumu un paaugstinātu seksuāli transmisīvo infekciju un HIV risku.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!