Komentāri

Lielbritānijas Augstākā tiesa šonedēļ atkārtoti sākusi skatīt jautājumu par to, kam īsti – valdībai vai parlamentam – ir tiesības sākt izstāšanās procesu no Eiropas Savienības.

Oktobrī Augstākā tiesa lēma, ka par “Brexit” iedarbināšanu ir jālemj parlamentam, taču valdības vadītāja Terēze Meja tam nepiekrīt un lēmumu pārsūdzēja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apelācijas prasību izskata visi 11 Augstākās tiesas tiesneši, kas ar galīgo spriedumu sola nākt klajā pēc jaunā gada. Lai arī “Brexit” kampaņas organizatori šo tiesvedību uzskata par mēģinājumu kavēt vai pat bloķēt Lielbritānijas aiziešanu no bloka, nav sagaidāms, ka tiesnešu lēmums apturēs Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, bet tikai ietekmēs procesu, kā tas notiek.

Premjerministre Meja iepriekš ir paziņojusi, ka līdz martam plāno iedarbināt Lisabonas līguma 50. pantu, kas regulē ES dalībvalsts izstāšanās procesu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl