“Brexit” sarunas kavē Īrijas robežas jautājums

0 Komentāru
“Brexit” sarunas kavē Īrijas robežas jautājums
Foto: EPA / LETA

Eiropas Savienības (ES) valstu uzmanības centrā nokļuvis sarežģītais “Brexit” process. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks brīdinājis, ka Īrijas robežas problēmas jāatrisina, pirms tiek turpinātas “Brexit” sarunas ar Lielbritāniju.

Gan Lielbritānija, gan ES solījušas izvairīties no “stingrās robežas” atjaunošanas starp Lielbritānijai piederošo Ziemeļīriju un Īriju, kas arī ir ES dalībvalsts.

“Eiropas Savienība ir brīvu nāciju apvienība, kas balstās uz vērtībām. Mēs vienmēr varam vienoties par visu, bet grūtību laikā ir nepieciešama lielāka pretimnākšana, sevišķi, ja runa ir par “Brexit”. Mums, protams, ir jāciena katras valsts nostāja, bet Apvienotai Karalistei šobrīd ir jāpiedāvā reāls un konkrēts risinājums,” uzsver Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks.

Tomēr Eiropas Komisijas sagatavotais vienošanās projekts par Lielbritānijas izstāšanos no bloka izraisījis jaunas domstarpības ar Londonu, jo projektā paredzēta iespēja, ka Ziemeļīrija pēc “Brexit” varētu saglabāt muitas līgumus ar ES.

Londona nevēlas Ziemeļīrijas nošķiršanu no pārējās Apvienotās Karalistes. Politikas eksperti norāda, ka šāda britu pretestība liecina par to, ka vairums Lielbritānijas valdības opozīcijas un konservatīvo deputātu šādā veidā vēlas kavēt izstāšanās procesu.

0 Komentāru