Komentāri
Brexit izgāžas? Par Lielbritānijas izstāšanos no ES būs jālemj parlamentam

Lielbritānijas Augstākā tiesa spriedusi, ka tikai ar britu parlamenta akceptu Lielbritānijas valdība var uzsākt sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, vēsta BBC.

“Tiesa neatbalsta valdības izvirzīto argumentu,” teikts tiesas lēmumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis spriedums nozīmē to, ka britu valdība vienatnē nevar aktivizēt Lisabonas līguma 50. punktu, lai oficiāli uzsāktu sarunas par Brexit jeb Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas birojs izplatījis paziņojumu, ka šo lēmumu pārsūdzēs. “Valsts ir nobalsojusi par izstāšanos no Eiropas Savienības referendumā, kuru apstiprināja parlamenta likums,” teikts paziņojumā. Plānots, ka tas apelācijas prasība tiks izskatīta šā gada decembrī.

Jāpiezīmē, ka pirms referenduma vairums parlamenta apakšnama locekļu pauduši atbalstu Lielbritānijas palikšanai Eiropas Savienībā.

Britu premjeres Terēzes Mejas valdība līdz šim saistībā ar Brexit bija solījusi:

  • aktivizēt Lisabonas līguma 50. pantu līdz 2017. gada martam;
  • esošā britu valdība uzstāj uz strauju izstāšanos no ES bez mēģinājumiem saglabāt vienotu tirgu. Šādā gadījumā Lielbritānija gan ik gadu zaudētu 73 miljardus eiro;
  • nav zināms, vai britu parlaments atbalstīs valdības Brexit plānu, vēsta ziņu portāls Meduza.io.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl