Brensons sola turpināt Virgin kosmisko programmu

0 Komentāru
Brensons sola turpināt Virgin kosmisko programmu
(Foto: LETA)

Uzņēmuma Virgin Galactic dibinātājs Ričards Brensons sestdien paziņojis, ka turpinās komerciālo kosmosa lidojumu programmu, neņemot vērā katastrofu, kuru iepriekšējā dienā cieta kosmosa kuģis Galactic’s SpaceShipTwo.

Brensons atzina, ka katastrofa bijusi graujošs trieciens, taču tas neapturēšot Virgin sadarbību ar ASV uzņēmumu Scaled Composites.
“Mēs vienmēr zinājām, ka ceļš uz kosmosu ir ārkārtīgi grūts un ka katrai jaunai transporta sistēmai savas vēstures sākumā jāsastopas ar neveiksmīgām dienām,” savā tīmekļa vietnē raksta britu uzņēmējs. “Kosmoss ir grūts, taču tas ir tā vērts. Mēs turpināsim kopīgi virzīties uz priekšu.”

Virgin kosmosa kuģis Galactic’s SpaceShipTwo izmēģinājuma lidojuma laikā virs Kalifornijas piektdien cieta katastrofu, kurā viens no pilotiem gāja bojā.

Kosmosa kuģi, kurš joprojām bija izmēģinājuma fāzē, gaisā pacēla lielāks lidaparāts WhiteKnightTwo, kas to pēc tam atbrīvoja, lai izmēģinātu tā raķešdzinēju.

Neilgi pēc tam, kad Galactic’s SpaceShipTwo uzsāka patstāvīgu lidojumu, lidojuma vadības centrs tviterī ziņoja, ka tam radusies nopietna novirze.

Kalifornijas ceļu patrulēšanas dienests brīdi vēlāk paziņoja, ka kosmosa kuģis nogāzies tuksnesī un ka viens pilots gājis bojā, bet otrs ir ievainots.

Virgin ir pionieris privātā kosmosa tūrisma jomā, un prognozēja, ka Galactic’s SpaceShipTwo savā pirmajā komerciālajā suborbitālajā lidojumā dosies tuvāko mēnešu laikā.

Kuģī bija paredzētas sešu pasažieru vietas, un biļetes uz dažas minūtes ilgo lidojumu suborbitālajā telpā, kas maksā 200 000 ASV dolāru, bija rezervējuši jau 500 cilvēku.

0 Komentāru