Riodežaneiro liesmas posta 200 gadus senu ēku-muzeju

1 komentārs
Riodežaneiro liesmas posta 200 gadus senu ēku-muzeju
Foto: AFP/Scanpix

Riodežaneiro, Brazīlijā, pamatīgas liesmas izcēlušās vienā no Dienvidamerikas lielākajiem un artefaktiem bagātākajiem muzejiem.

Brazīlijas Nacionālais muzejs ir mājvieta vairākām nozīmīgām reģiona vēstures liecībām, un pastāv bažas, vai kaut daļa no tām pārdzīvos liesmas.

Ugunsgrēks izcēlās muzeja darba laika beigās. Pagaidām nav skaidrs, kā tas sācies. Nav arī pienākušas ziņas par kādu cietušo.

200 gadu vecā ēka iepriekš raisījusi jautājumus par ugunsdrošību, tomēr pēdējos gados muzejs piedzīvojis līdzekļu samazinājumu. Muzeja direktors norāda, ka notikušais ir nacionāla, kultūras traģēdija. Tajā atradušies arī aizvēsturiski atradumi – dinozauru kauli un vairāk nekā 10 000 gadu sens sievietes skelets.

Muzejs šogad svinēja 200 gadu jubileju. Iepriekš tā bija Portugāles karaliskās ģimenes mājvieta. Muzejā atradās gan Brazīlijai svarīgi, nenovērtējami artefakti, gan arī liecības no, piemēram, Senās Ēģiptes.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl