Brazīlijas Covid-19 vakcinācijas kampaņa ir viena no straujākajām pasaulē

0 Komentāru
Brazīlijas Covid-19 vakcinācijas kampaņa ir viena no straujākajām pasaulē
AFP/SCANPIX

Brazīlijā notiekošā vakcinācijas kampaņa pret Covid-19, kas sākumā bija lēna politisku iemeslu dēļ, tagad ir kļuvusi par vienu no straujākajām un visaptverošākajām pasaulē.

Brazīlijā, kas lepojas ar pasaulē ievērojamu vakcinēšanas sistēmu, vakcinācija pret Covid-19 sākās tikai janvārī – vairākas nedēļas vēlāk nekā ASV, daudzās Eiropas un Dienvidamerikas valstīs.

Kampaņu sākumā kavēja gan prezidents Žairs Bolsonaru, kurš centās mazināt jaunā koronavīrusa pandēmijas nopietnību un izplatīja nepatiesas ziņas par Covid-19 vakcīnām, gan loģistikas grūtības plašajā valstī.

Brazīlijā, kas ir otrajā vietā pasaulē pēc Covid-19 upuru skaita – vairāk nekā 588 000, vakcinācijas temps vēlāk paātrinājās un jaunu Covid-19 nāves gadījumu skaits kritās, jo sāka pienākt ārvalstīs ražotās vakcīnas un tika uzsākta vakcīnu ražošana turpat Brazīlijā.

Pēdējos trijos mēnešos brazīliešu skaits, kas saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, ir gandrīz trīskāršojies un sasniedzis 67,6% no iedzīvotājiem. Brazīlija šai ziņā apsteigusi ASV un Argentīnu, kur vismaz vienu devu saņēmuši attiecīgi 63,4% un 63,8%.

Pilnīgi vakcinēti gan ir tikai 36% iedzīvotāju, bet Brazīlija šai ziņā ir trešajā vietā starp 10 visvairāk apdzīvotajām pasaules valstīm.

Kampaņas sākumā, kad vēl nebija noregulētas vakcīnu piegādes, Brazīlija nolēma sapotēt ar pirmo vakcīnas devu iespējami vairāk cilvēku, nosakot garu intervālu starp pirmās un otrās devas saņemšanu.

Brazīlija tagad pati ražo “AstraZeneca” un “Sinovac” vakcīnas atbilstoši saņemtām licencēm.

Valstī arī nav skepses pret vakcīnām, jo vairāk nekā 90% aptaujāto brazīliešu ir sacījuši, ka grib vakcinēties pret Covid-19.
0 Komentāru