Brazīlija sūta armiju cīņā ar Amazones ugunsgrēkiem

Pievienot komentāru
Brazīlija sūta armiju cīņā ar Amazones ugunsgrēkiem
EPA/SCANPIX

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru pēc aizvien lielāka iedzīvotāju un starptautiskā spiediena pilnvarojis bruņotos spēkus palīdzēt dzēst savvaļas ugunsgrēkus Amazones lietus mežos.

Lielāka degšanas aktivitāte novērota pēdējās divās nedēļās, tomēr aizvadītajā nedēļā par ārkārtas situāciju Amazones džungļos ziņoja cilvēki sociālajos tīklos un mediji, kam sekoja arī pasaules līderu un ANO aicinājumi rīkoties ātri.

“Mūsu valdībā ir nulles tolerance pret noziegumiem un nekārtībām, izņēmums nav arī vides jautājumi. Tādēļ federālā valdība iesaistīs bruņotos spēkus un citas aģentūras, lai apturētu nelikumības un ugunsgrēku izplatību. Ir svarīgi saglabāt mieru, neizplatīt nepatiesu informāciju mūsu valstī un pasaulē, lai to nevarētu pielietot kā politisku ieroci un dezinformāciju,” uzsver Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru.

Jaunākie dati liecina, ka šogad ugunsgrēku skaits ir par vairāk nekā 80% lielāks kā pērn. NASA novērojumi gan parāda, ka kopējās degošās platības svārstās ap vidējo rādītāju pēdējo gadu laikā.

Protestētāji Brazīlijā un vides aktīvisti pie ugunsgrēku izplatības un bezdarbības vaino tieši prezidentu Bolsonaru. Vairākas pasaules valstis, īpaši Francija, apsvēra iespēju piemērot ekonomiskās sankcijas vai tirdzniecības līgumu slēgšanas procesu apturēšanu pret Brazīliju, ja tā neizrādīs iniciatīvu situācijas normalizēšanā.