Brazīlijā futbola svētkus aizēno protesti

0 Komentāru
Brazīlijā futbola svētkus aizēno protesti
Foto: REUTERS/SCANPICX

Brazīlijas pilsētā Sanpaulu policija pielietojusi asaru gāzi, lai izklīdinātu pret pasaules kausu futbolā protestējošos demonstrantus.

Vairāki simti protestētāju mēģināja bloķēt piekļuvi stadionam, kur notika atklāšanas spēle starp Brazīliju un Horvātiju.

Protestētāji uzcēla barikādes no atkritumu tvertnēm un tās aizdedzināja, kā arī apmētāja policistus ar akmeņiem. Likumsargi uz to atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Citi protesti notika Riodežaneiro, kur spēle gaidāma 13. jūlijā. Tur vairāki cilvēki par iesaistīšanos sadursmēs – arestēti. Traumas guvuši arī vairāki žurnālisti.

Protesti ir vērsti pret augstajām izmaksām, kas saistītas ar Pasaules kausa futbolā organizēšanu, tostarp stadionu būvniecību. Jau ziņojām, ka Pasaules kausa finālturnīrs futbolā, kas ceturtdien sākās Brazīlijā, kļuvis par pārliecinoši dārgāko turnīru vēsturē un izmaksās par aptuveni četras reizes vairāk nekā pirms četriem gadiem Dienvidāfrikas Republikā notikušās sacensības.

Tāpat protestētāji iestājas pret korupciju, spēka pielitošanu no policijas puses.

Līdzīgas demonstrācijas ar sociālo tīklu palīdzību tika organizētas aptuveni 100 pilsētās, ieskaitot tās, kurās notiek futbola finālturnīrs.

0 Komentāru