Brandenburgas zemes tiesa atceļ likumu par dzimumu paritāti partiju listēs

1 komentārs
Brandenburgas zemes tiesa atceļ likumu par dzimumu paritāti partiju listēs
PIXABAY

Vācijas Brandenburgas zemes tiesa atzinusi, ka reģionālais likums par dzimumu paritāti partiju vēlēšanu listēs ir antikonstitucionāls, un tādējādi centieni ieviest šādas normas visas valsts mērogā saņēmuši nopietnu triecienu.

Likums, kas nosaka, ka partijām Brandenburgas landtāga vēlēšanās savos sarakstos jāiekļauj vienāds skaits sieviešu un vīriešu, ierobežo partiju brīvību kandidātu izvēlē, atzinusi zemes konstitucionālā tiesa.

Līdzīgu lēmumu jau iepriekš pieņēmusi Tīringenes zemes tiesa.

Brandenburgas likumu tiesā bija apstrīdējusi eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) un neonacistiskā Nacionāldemokrātiskā partija (NPD).

“Paritāte nozīmē dzimumu aparteīdu,” norādījusi AfD pārstāve Beatrikse fon Štorha.

“Ar vīriešu, sieviešu un turklāt vēl “atšķirīgo” indivīdu vēlēšanu tiesību nošķiršanu tagad ir cauri, un tas ir labi,” pēc sprieduma pasludināšanas atzinusi fon Štorha, piesaucot arī nesen Vācijas atzīto “trešo dzimumu”.

Brandenburga bija pirmā Vācijas federālā zeme, kuras parlaments pieņēma likumu par dzimumu paritāti vēlēšanās, un tas stājās spēkā 30.jūnijā.

Debates par līdzīga likuma pieņemšanu norisinās arī vairākās citās zemēs, kā arī Bundestāgā, kur vairāki deputāti pauduši viedokli, ka tas ļaušot palielināt sieviešu pārstāvniecību.

Pēc pēdējām Bundestāga vēlēšanās sieviešu īpatsvars Vācijas parlamenta apakšpalātā saruka no 37,3% līdz 31,2%.
1 komentārs