Bosnijā protestē atkritumu izvedēji

Pievienot komentāru
Bosnijā protestē atkritumu izvedēji
AP/SCANPIX

Par vides un veselības jautājumiem satraukti Bosnijas iedzīvotāji. Tūristu iecienītākais šīs valsts galamērķis – kalnainā Mostaras pilsētiņa – pārtapusi par atkritumu izgāztuvi. Iemesls tam – iedzīvotāju protests pret pašvaldības nespēju risināt gadiem sasāpējušo jautājumu par pilsētā esošā vienīgā atkritumu poligona nākotni.

Atkritumu izvedēji jau otro nedēļu bloķē ceļu uz minēto poligonu, bet no dzīvojamo māju pagalmiem un pilsētas centra jau otro nedēļu netiek izvestas pārpildītās miskastes.

Poligons, kas atrodas dzīvojamajā rajonā, darbojas kopš 1960. gadiem. Tas paredzēts sadzīves atkritumiem, kas nav bīstami, bet protestētāji norāda, ka pēdējo gadu laikā iestādes ir ļāvušas uzņēmumiem izgāzt bīstamos dzīvnieku un medicīnas atkritumus, kā arī notekūdeņu attīrīšanas dūņas.

Sākotnēji protestus uzsāka vien daži desmiti cilvēku, bet nu jau tie sasnieguši vairākus simtus.

Uz minēto poligonu izveidojusies aptuveni sešu kilometru liela atkritumu izvedēju rinda – protestētāji pieprasa to attīrīt.

Protestus izraisīja noplūdes ūdens attīrīšanas testu rezultāti, kas liecina par ļoti toksisku ķīmisko piesārņojumu, kas rodas no notekūdeņu attīšanas dūņām.