Boriss Džonsons sāks darbu Lielbritānijas premjera amatā

Pievienot komentāru
Boriss Džonsons sāks darbu Lielbritānijas premjera amatā
EPA/SCANPIX

Pēc ievēlēšanas par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līderi trešdien valsts premjerministra amatā oficiāli stāsies Boriss Džonsons, nomainot Terēzi Meju. Līderu maiņa notiks Bakingemas pilī, pieņemšanā pie karalienes Elizabetes II.

Līdzšinējā premjere teiks pēdējo uzrunu parlamentā un dosies uz netālu esošo Bakingemas pili, lai lūgtu karalienei pieņemt viņas atkāpšanos no amata.

Drīz pēc tam viņa valdības veidošanu uzticēs otrdien pārliecinoši ievēlētajam eiroskeptiķim Borisam Džonsonam. Viņa pirmie lielie uzdevumi būs sava “Brexit” plāna izklāstīšana, britu pozīcijas paušana saistībā ar Irānas nelikumīgi sagrābto naftas tankeri, kā arī komandas izveide – vairāki ministri jau atkāpušies vai sola atkāpties, kad Džonsons pārņems valdības līdera grožus.

Otrdien viņu apsveica liela daļa pasaules līderu, arī topošā Eiropas Komisijas līdere Urzula fon der Leiena, akcentējot, ka darbs pie breksita procesa būs smags un izaicinošs.

Grūta sastrādāšanās Džonsonam sagaidāma arī paša mājās – Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena jau izteikusies, ka Skotijas neatkarības jautājums, kas iepauzēts breksita procesa laikā, tagad esot svarīgāks nekā jebkad.