Komentāri
Boko Haram sagrābis pilsētu, kurā nolaupīja 276 skolnieces
FOTO: LETA

Nigērijas islāmistu grupējums Boko Haram sagrābis savā kontrolē Borno štata pilsētu Čiboku, kur aprīlī nolaupīja 276 skolnieces, ziņu aģentūrai AFP atklāja vietējie avoti.

”Čiboku ir sagrābis Boko Haram. Viņi ir pārņēmuši kontroli,” paziņoja vietējais kristiešu mācītājs, kura meita ir nolaupīto skolnieču vidū.

Garīdznieks un Borno dienviddaļas senators Ali Ndume pavēstīja, ka kaujinieki uzbrukuši ceturtdien ap plkst. 16.00 (plkst. 17.00 pēc Latvijas laika), iznīcinot sakaru torņus un liekot iedzīvotājiem bēgt.

Tiek uzskatīts, ka Boko Haram gūstā joprojām atrodas 219 Čiboku nolaupītās skolnieces.

Boko Haram, kuras nosaukums tulkojams kā “Rietumu izglītība ir aizliegta”, vēlas izveidot islāma valsti Nigērijas musulmaņu apdzīvotajos ziemeļos un kopš sacelšanās 2009.gadā ir nogalinājuši jau vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Valsts armija jau vairāk nekā gadu piedalās kaujās valsts ziemeļaustrumos, lai apspiestu nemierus, bet šai operācijai ir ļoti maz panākumu, un kaujinieki pēdējo mēnešu laikā veikuši vairākus asiņainus uzbrukumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl