Bojāgājušo skaits plūdos Vācijā un Beļģijā sasniedzis jau vismaz 157 cilvēkus

0 Komentāru
Bojāgājušo skaits plūdos Vācijā un Beļģijā sasniedzis jau vismaz 157 cilvēkus
REUTERS/SCANPIX

Plūdu katastrofa Vācijā saskaņā ar oficiālajiem datiem laupījusi jau vairāk nekā 150 cilvēku dzīvības, un vairāki simti joprojām tiek meklēti, kā arī Beļģijā palielinās reģistrēto upuru sakaits palielinās arī Beļģijā, vēsta TV3 Ziņas.

Kamēr lielākajā daļā dabas stihiju skarto teritorju plūdu ūdeņi sākuši atkāpties – pagājušaā naktī  Ziemeļreinas-Vestfālenes rietumu daļā esošās Vasenbergas iedzīvotājiem aizvadītā nakts pagājusi šausmās – lietus  ūdeņi pārrāvuši kārtējo dambi Rūras upē, liekot evakuēties simtiem iedzīvotāju. Simtiem  vietējie visu nakti centās aizsargāt vecpilsētu, uz appludinātajām ielām būvējot smilšu maisu aizsprostus.

Agneta Ašmane, vietējā iedzīvotāja

“Situācija šeit ir ļoti traģiska, mēs tikko no veco ļaužu pansionāta esam evakuējuši simtiem. Kopš vakar vakara situācija kļuva vēl sliktāka.”

Tikmēr šorīt Vācijas bruņotie spēki ar tankiem un citu bruņutehniku no lielceļiem vāca plūdu aiznestās vieglās un kravas automašīnas. Ūdens ir sācis atkāpties un  Ziemeļreinas – Vestfālenes vidienē kā arī Reinzemes -Pfalcas apgabali izskatās pēc kara lauka… Ugunsdzesēji, karavīri pārmeklē visas ūdens un dubļu straumju lidzi aizrautās automašīnas. Varasiestādes saka – tikai tagad uzzināsim upuru patieso skaitu – pastāv bažas, ka šajos auto atradīs vēl daudz mirušos.

Vācijas un Beļģijas vissmagāk skarto teritoriju iedzīvotāji izmisuši. Redzot katastrofas sekas, vietējie saka, ka vairs nevēlas dzīvot šajā vietā.

Marjama, vietējā iedzīvotāja

“Es domāju, ka tas ir klimata pārmaiņu rezultāts. Plūdi mums ir bijuši bieži, bet nekad manā mūžā tādi. Nav vārdu, lai to raksturotu. Es vairs nevēlos šeit palikt. Nē. ”

Vācijas varasiestādes paziņojušas, ka ekonomiskie zaudējumi no katastrofālajiem plūdiem valsts rietumos būs milzīgi. Iznīcināta ir vairāk nekā puse no Ziemeļreinas-Vestfālenes  53 apgabaliem. Atkāpjoties palu ūdeņiem cilvēki cenšas satīrīt niknās straumes atstātos dubļus.

Volfgangs Mejers, vietējais iedzīvotājs

“Ūdens tagad ir atkāpies, un izskatās, ka no jauna nenāks. Tīrīšanas darbi ir sākušies. Cilvēki bezspēcīgi stāv drupu priekšā. Mājas, veikali, viss ir iznīcināts.

Šajos reģionos joprojām nav elektrības – cilvēkiem no citiem apgabaliem ar helikopteriem tie nogādāta pārtika, medicīnas preces.

Dramatiska situācija arī Beļģijā – Ljēžā – tur miruši vismaz 24 cilvēki, kamēr desmitiem pazuduši. Plūdu straumes arī šeit ir apstājušās tomēr – uz ielām ūdens stiepjas pāri viduklim. Glābēji turpina pārmeklēt plūdu izpostītās mājas, lai pārliecinātos, ka tajās nav palikuši iesprostoti civēki.

Katastrofas izpostītos reģionus šodien apmeklēja Beļģijas karaliskais pāris. Karalis Filips un karaliene Matilde runāja ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri šajā traģēdijā palikuši bez mājām un iedzīves.

Džerijs Lībins, Ljēžas iedzīvotājs

“Mēs necerējām uz šādu pagodinājumu. Tas daudzus cilvēkus mierina, jo karaliskais pāris apliecināja, ka mūs nepametīs vienus šajā traģēdijā. Cilvēki ir satriekti – piemēram, šie kafejnīcas īpašnieki ir palikuši bez nekā.”

Tikmēr Nīderlandē karavīri un brīvprātīgie visu nakti ir strādājuši, lai izveidotu dambjus  – un ar smilšu maisiem aizsargātu brauktuves iedzīvotājiem. Postoši plūdi pieredzēti arī Luksemburgā un Nīderlandē, kur Māstrihtas pilsētā evakuēti vairāki tūkstoši cilvēku.

Piektdienas, 17.jūlija, vakarā evakuēties nācās  5000 Limburgas dienvidu provinces kanāla tuvumā esošo māju – citiem ieteikts patvērties māju augšējos stāvos. Vācijas un Beļģijas varasiestādes lēš, ka traģēdijas seku likvidēšana prasīs vismaz gadu.

Lasi vēl:

0 Komentāru